Porównanie mocarzy: ThinkPad P50s kontra ThinkStation P310


ThinkStation P310 Tower to stacja robocza w cenie komputera stacjonarnego. Charakteryzuje się wyjątkową łatwością obsługi, zapewniając przy tym najwyższą wydajność (procesory Intel® Xeon® oraz układy graficzne NVIDIA® Quadro®).

Certyfikaty ISV oraz pamięć ECC gwarantują wysoką niezawodność. P310 jest jednocześnie niezwykle skalowalna. Ma nie tylko modułową konstrukcję i dostępność wielu konfiguracji sprzętowych wspieranych technologią Flex, ale – co istotne - ta skalowalność jest łatwo dostępna – stacja pozwala na beznarzędziowy dostęp za pośrednictwem zintegrowanych uchwytów. Ponadto Lenovo ThinkStation to jedyne stacje robocze z certyfikatem GREENGUARD®, mające również oznaczenia EPEAT Gold, ENERGY STAR 6.0 oraz zasilacze z certyfikatem aż do 80 PLUS® Platinum. To wszystko sprawia, że można zaoszczędzić, dbając o środowisko.

Natomiast ThinkPad P50s jest stacją roboczą o wysokiej wydajności (procesor Intel® Core™ i7 szóstej generacji i układ graficzny NVIDIA® Maxwell M500M z certyfikatem ISV i 2 GB pamięci VRAM) w postaci mobilnego ultrabooka. Duży, 15,6-calowy ekran 3K (2880 x 1620 pikseli) gwarantuje wyraźny obraz o jasności aż 350 nitów, technologię antyrefleksyjną oraz IPS, dzięki czemu kąt widzenia sięga niemal 180° (dostępna jest również wersja dotykowa). Laptop ma przy tym wiele zabezpieczeń oraz funkcji zwiększających produktywność i łatwość zarządzania, w tym Intel® vPro oraz technologię Trusted Platform Module. Ma również czytnik linii papilarnych, który wykorzystuje dane biometryczne do zabezpieczenia kluczowych danych biznesowych i osobistych.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co mają do zaoferowania te dwie potężne stacje robocze, zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo High Performance Device Tour: ThinkPad P50s vs ThinkStation P310.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.