Popularność Windows 7 dalej zaskakuje

Badanie rynku wykonane w maju przez znaną firmę analityczną Net Applications pokazało, że spośród wszystkich wersji systemu operacyjnego Windows największą popularnością cieszy się Windows 7 pozostawiając daleko w tyle inne wersje tego oprogramowania.

Pod kontrolą tego mającego już osiem lat systemu operacyjnego (premiera miało bowiem miejsce w 2009 roku) pracuje obecnie ponad połowa (dokładnie 54%) wszystkich pracujących na całym świecie osobistych komputerów Windows.

Oznacza to, że 49,5% wszystkich komputerów osobistych na świecie pracuje pod kontrolą tego oprogramowania. Liczba ta bierze się stąd, iż 91.6% wszystkich osobistych komputerów pracuje pod kontrolą jeden z wersji systemu Windows.

Zobacz również:

  • HPE w drodze do neutralności klimatycznej

Fakt iż Windows 7 może się pochwalić takim wynikiem (54%) robi wrażenie, ponieważ rok wcześniej było to niewiele mniej, bo 53%. Oznacza to, że w ciągu 12 miesięcy z systemy tego zrezygnowało niewielu użytkowników. A warto przypomnieć, że Microsoft wycofa na dobre wsparcie techniczne dla systemu Windows 7 14. stycznia 2020 roku, czyli za trzydzieści miesięcy.

I na koniec wyniki uzyskane w maju przez pozostałe wersje systemy Windows: Windows 10 = 29,2%, Windows 8 - 9,1%, Windows XP - 6,2% i Windows Vista – 1%.

Tak doskonały wyniki systemu Windows 7 jednych może cieszyć, a innych martwić. Martwi na pewno firmę Microsoft, która spodziewała się, że użytkowników systemu Windows 7 będzie ubywać z dużo szybszym tempie, gdyż będą oni gremialnie przechodzić na Windows 10. Jak widać, były to błędne przewidywania i jak widać poczciwy Windows 7 ma dalej bardzo wielu użytkowników. I to nie tylko indywidualnych, ale również biznesowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200