Poprawki po skanerze

Agfa opracowała program ScanWise, który ma ułatwić skanowanie dokumentów. Jest on przeznaczony dla małych biur i użytkowników indywidualnych.

Agfa opracowała program ScanWise, który ma ułatwić skanowanie dokumentów. Jest on przeznaczony dla małych biur i użytkowników indywidualnych.

Według firmy, program zawiera funkcje do obsługi procesu skanowania, umożliwiające uzyskanie dob-rych efektów nawet przez osoby nie zajmujące się profesjonalnie skanowaniem. Aplikacja ma być dostępna w czerwcu br. i będzie dołączana do skanerów Agfa SnapScan 1212p i 1212u.

ScanWise umożliwia m.in. włączanie grafiki bezpośrednio do dokumentów tworzonych przez edytory tekstu, listów elektronicznych lub prezentacji. Program wstępnie określa format graficzny, rozdzielczość skanowania i wyjściową, dzięki czemu użytkownik nie zajmuje się szczegółami technicznymi.

W skład pakietu wchodzą też oprogramowanie do zarządzania kolorami ColorTune i technologia podnoszenia rozdzielczości PhotoGenie. ColorTune wykorzystuje standardowe profile ICC i umożliwia automatyczną konwersję przestrzeni kolorów skanera na przestrzeń kolorów monitora oraz odpowiednie dopasowanie kolorów drukowanych. Natomiast oprogramowanie PhotoGenie nadaje skanowanym zdjęciom większą ostrość, by uwypuklić szczegóły nie zwiększając ziarnistości obrazu i nie powodując jego zniekształceń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200