Poprawka KB4493132 nie pomogła – Win7 trzyma się dalej mocno

Nie tak dawno – bo 20-go marca - Microsoft udostępnił użytkownikom komputerów Windows 7 dość nietypową, opcjonalną poprawkę, nadając jej numer KB4493132. Decydując się na taki krok korporacja miała nadzieję, że przekona w ten sposób użytkowników do przechodzenia na system Win10. Wszystko jednak wskazuje na to, że były do pobożne życzenia.

Przypominamy, że wspomniana poprawka ma zawiązek z faktem, że wsparcie techniczne dla systemu Windows 7 wygaśnie na początku 2020 roku. Poprawka KB4493132 jest w istocie tzw. „grzecznościowym przypomnieniem” informującym użytkowników komputerów Windows 7, że zostało im niewiele czasu i dobrze by było, aby pomyśleli i przejściu na system Win10.

Jednak najnowsze badania rynku IT pokazują, że użytkownicy komputerów Windows 7 nie przejęli się zbytnio tą wiadomością i można powiedzieć iż zignorowali rzeczoną poprawkę. Szefowie Microsoft są na pewno zawiedzeni, gdyż byli przekonani iż po opublikowaniu tej poprawki notowania systemu Wiun10 pójdą gwałtownie w górę. Nic takiego się jednak nie stało.

Zobacz również:

  • Microsoft opracował to narzędzie AI z myślą o agencjach rządowych USA
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Intel publikuje białą księgę architektury x86S

I tak według najnowszego badania opublikowanego przez firmę analityczną NetMarketShare, w kwietniu tego roku 36.43% wszystkich komputerów Windows pracowało pod kontrolą oprogramowania Windows 7, podczas gdy marcu współczynnik te wynosił 36,52%. Liczby mówią same za siebie. Poprawka KB4493132 nie zadziałała tak, jak sobie tego życzyła korporacja z Redmond.

Inna firma analityczna StatCounter potwierdziła ten fakt, podając iż współczynnik ten spadł z 33,41% (marzec) do 33,38% (kwiecień). Tak czy inaczej Windows 7 dalej trzyma się mocno i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nim spadło w najbliższych miesiącach. Być może stanie się to dopiero na początku przyszłego roku, wtedy wsparcie dla tego oprogramowania definitywnie wygaśnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200