Poprawianie WEP

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną $fast packet keying.$

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną fast packet keying przeznaczoną do szybkiego generowania kluczy szyfrujących dla każdej transmisji pakietów zawierających dane.

Producenci sprzętu mogą upowszechniać poprawkę w formie oprogramowania, umożliwiając użytkownikom aktualizowanie zagrożonych urządzeń.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip

Obecna implementacja WEP opiera się na algorytmie szyfrowania RC4, opracowanym przez firmę RSA. Broni ona swojego produktu argumentując, że skuteczne ataki przeciwko WEP nie zostały spowodowane słabością w RC4, ale wynikały raczej ze sposobu, w jaki WEP tworzył klucze dla każdego pakietu danych. Odbywało się to na podstawie kodu sekretnego znanego tylko stacji bazowej WLAN i zdalnemu terminalowi. Klucze dla różnych pakietów były zbyt podobne i to podobieństwo wykorzystywali intruzi do przechwycenia sekretnego kodu.

Metoda fast packet keying może być używana do obniżenia stopnia podobieństwa między kluczami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200