Poprawianie WEP

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną $fast packet keying.$

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną fast packet keying przeznaczoną do szybkiego generowania kluczy szyfrujących dla każdej transmisji pakietów zawierających dane.

Producenci sprzętu mogą upowszechniać poprawkę w formie oprogramowania, umożliwiając użytkownikom aktualizowanie zagrożonych urządzeń.

Zobacz również:

  • Większość ataków ransomware ma taki początek
  • Jak rozmawiać z najmłodszymi o technologii?
  • Koncepcja sieci jako usługi zyskuje na popularności

Obecna implementacja WEP opiera się na algorytmie szyfrowania RC4, opracowanym przez firmę RSA. Broni ona swojego produktu argumentując, że skuteczne ataki przeciwko WEP nie zostały spowodowane słabością w RC4, ale wynikały raczej ze sposobu, w jaki WEP tworzył klucze dla każdego pakietu danych. Odbywało się to na podstawie kodu sekretnego znanego tylko stacji bazowej WLAN i zdalnemu terminalowi. Klucze dla różnych pakietów były zbyt podobne i to podobieństwo wykorzystywali intruzi do przechwycenia sekretnego kodu.

Metoda fast packet keying może być używana do obniżenia stopnia podobieństwa między kluczami.


TOP 200