Poprawianie WEP

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną $fast packet keying.$

Komisja odpowiedzialna za standard WEP - do zabezpieczania sieci WLAN - zaaprobowała poprawkę do tego systemu. Wnosi ona technologię nazwaną fast packet keying przeznaczoną do szybkiego generowania kluczy szyfrujących dla każdej transmisji pakietów zawierających dane.

Producenci sprzętu mogą upowszechniać poprawkę w formie oprogramowania, umożliwiając użytkownikom aktualizowanie zagrożonych urządzeń.

Zobacz również:

Obecna implementacja WEP opiera się na algorytmie szyfrowania RC4, opracowanym przez firmę RSA. Broni ona swojego produktu argumentując, że skuteczne ataki przeciwko WEP nie zostały spowodowane słabością w RC4, ale wynikały raczej ze sposobu, w jaki WEP tworzył klucze dla każdego pakietu danych. Odbywało się to na podstawie kodu sekretnego znanego tylko stacji bazowej WLAN i zdalnemu terminalowi. Klucze dla różnych pakietów były zbyt podobne i to podobieństwo wykorzystywali intruzi do przechwycenia sekretnego kodu.

Metoda fast packet keying może być używana do obniżenia stopnia podobieństwa między kluczami.


TOP 200