Poniedziałkowy Przegląd Prasy

iPady tanieją. Szykuje się kolejny debiut?... British Library zarchiwizuje internet… Wiedźmin wychodzi z gry do realnego świata… Handlowiec z tabletem zbiera nie tylko zamówienia… Spektakularny atak hakerów… Udostępniasz swój internet koledze? Teoretycznie możesz stracić usługę… Telekomy szukają pieniędzy, ratują się wyprzedażą… Włochy sfinansują leczenie alergii na telewizor i telefon… Izrael zaatakowany przez hakerów… Twórca Amazona zainwestował w portal biznesowy…

COMPUTERWOLRD

Prezes rady nadzorczej HP odchodzi ze stanowiska!

Z rady nadzorczej koncernu ustąpiła również dwójka wieloletnich menedżerów. Zmiany są pokłosiem nietrafionej - i zawyżonej cenowo - transakcji przejęcia brytyjskiej firmy Autonomy. Wykryte w przejętej spółce nieprawidłowości oraz przebieg transakcji spotkały się z dezaprobatą udziałowców HP.

****reklama****

Warsztaty - skuteczne metody zarządzania wymaganiami

25 kwietnia 2013 r. odbędą się warsztaty prowadzone przez Piotra Ślęzaka, współwłaściciela, głównego trenera i autora szkoleń w firmie Corrse- Software Engineering Correctly, w czasie których pokażemy sposoby zbierania i zarządzania wymaganiami, zasady łączenia czy przechodzenia między wymaganiami i dokumentami. W czasie warsztatów zapoznamy Cię z zagadnieniami definiowania różnych typów wymagań, określania atrybutów dodatkowo opisujących wymagania, zasadami śledzenia powiązań między wymaganiami.

RZECZPOSPOLITA

British Library zarchiwizuje internet

Od soboty biblioteka narodowa Wielkiej Brytanii będzie archiwizować każdą brytyjską stronę internetową, newslettery, blogi oraz e-booki w celu zachowania "narodowej pamięci elektronicznej". Do tej pory zasoby sieci znikały bezpowrotnie - przekonują pomysłodawcy.

Wiedźmin wychodzi z gry do realnego świata

CD Projekt chce wykorzystać markę "Wiedźmina" do zarabiania również na innych polach, nie tylko elektronicznych.

Handlowiec z tabletem zbiera nie tylko zamówienia

Urządzenia mobilne stały się podstawowym narzędziem pracy przedstawicieli handlowych.

Spektakularny atak hakerów

Tysiące opóźnionych transakcji, kłopoty z dostępem do portalu. Cios zadany Allegro był jednym z najdotkliwszych w Polsce.

GAZETA PRAWNA

Udostępniasz swój internet koledze? Teoretycznie możesz stracić usługę

Brak możliwości korzystania ze smartfona jako routera lub zakaz udostępniania usługi internetu innym osobom. Tego typu "perełki" znaleźliśmy w Regulaminach usług operatorów komórkowych. Czy mają prawo do tego rodzaju zapisów i co z tego wynika dla klientów?

Telekomy szukają pieniędzy, ratują się wyprzedażą

Największe europejskie firmy z tej branży będą w najbliższych miesiącach szukać pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę, pozbywając się części aktywów telekomunikacyjnych oraz medialnych.

WYBORCZA.BIZ

Włochy sfinansują leczenie alergii na telewizor i telefon

49-letnia Włoszka wygrała batalię z państwowym funduszem zdrowia o sfinansowanie leczenia jej z nietypowej alergii - na telewizory, telefony komórkowe i lodówki. Osoby dotknięte zespołem wrażliwości chemicznej na pole elektromagnetyczne mdleją i mają migreny.

PULS BIZNESU

Izrael zaatakowany przez hakerów

Propalestyńscy hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali w niedzielę, zgodnie z zapowiedzią, izraelskie portale internetowe. Dotychczas udało im się wyrządzić niewiele szkód - informują izraelskie media. Nasilenia cyberataków oczekuje się jednak wieczorem.

Twórca Amazona zainwestował w portal biznesowy

Jeff Bezos, założyciel i prezes największej księgarni internetowej świata, zainwestował w portal Business Insider.

iPady tanieją. Szykuje się kolejny debiut?

Najwięksi amerykańscy detaliści obniżają ceny tabletów Apple. Oznacza to, że być może kolejne wcielenie iPada szykuje się do debiutu.


TOP 200