Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Lenovo ostrzy zęby na RIM… Wydawcy walczą o niższy VAT na e-booki… Samsung rośnie w siłę… Koniec simlockowej amnestii w USA. Znów trzeba starać się o pozwolenie… Tablety i przenośne konsole podbijają rynek gier. Moda na mobilność wciąga graczy… Nairobi technologicznym liderem… Rośnie liczba analiz w dziedzinie informatyki śledczej… i3D liczy na sukces w Dolinie Krzemowej… Lenovo ostrzy zęby na RIM… Pope App, czyli ofensywa Watykanu…

COMPUTERWORLD

Rynek pracy IT - kierunek na mobile, cloud i big data

Eksperci zapowiadają, że w 2013 r. pracodawcy będą zatrudniać specjalistów w wąskich dziedzinach zyskujących na popularności, takich jak m.in. programowanie platformy SAP, testowanie oprogramowania czy zarządzanie rozwiązaniami Big Data pod kątem konkretnych branż.

RZECZPOSPOLITA

Wydawcy walczą o niższy VAT na e-booki

Wysłali do agencji rządowych list, w którym tłumacza, dlaczego 23-proc. VAT, jakim obłożone są elektroniczne publikacje, szkodzi ich branży.

Samsung rośnie w siłę

Końcówka ubiegłego roku była niezwykle udana dla koreańskiej spółki. Wypracowany zysk przewyższył oczekiwania analityków.

GAZETA PRAWNA

Koniec simlockowej amnestii w USA. Znów trzeba starać się o pozwolenie

Koniec simlockowej amnestii w USA. Od dziś Amerykanie, którzy będą chcieli zdjąć blokady operatorów ze swych telefonów komórkowych muszą znów starać się o pozwolenie.

Tablety i przenośne konsole podbijają rynek gier. Moda na mobilność wciąga graczy

Nowi producenci konsol i tabletów wchodzą na rosnący rynek. W ubiegłym roku Polacy kupili 350 tys. konsol. Konkurencja jest coraz większa, bo na podbój rynku szykują się nowi gracze, chcący wykorzystać modę na urządzenia mobilne.

PULS BIZNESU

Nairobi technologicznym liderem

Szef Google po tygodniowej podróży po Afryce subsaharyjskiej stwierdził, że technologicznym liderem w skali całego kontynentu może być Nairobi, stolica Kenii.

Pope App, czyli ofensywa Watykanu

Stolica Apostolska nie rezygnuje z otwierania się na nowe technologie. Papież będzie teraz obecny na smartfonach wiernych.

i3D liczy na sukces w Dolinie Krzemowej

Gliwicka spółka z pomocą anioła biznesu szuka wsparcia do promocji innowacyjnego programu.

Rośnie liczba analiz w dziedzinie informatyki śledczej

Z roku na rok rośnie liczba analiz sprzętu komputerowego, wykonywanych przez specjalistów w dziedzinie informatyki śledczej. Wbrew pozorom, większość spraw nie dotyczy przestępstw typowo komputerowych, lecz cyfrowych śladów "tradycyjnych" dochodzeń.

Lenovo ostrzy zęby na RIM

Jeden z przedstawicieli Lenovo oświadczył, że chińska spółka rozważa możliwość przejęcia Research in Motion, producenta smartfona BlackBerry.


TOP 200