Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Kolejna odsłona walki patentowej Apple'a z Samsungiem - tym razem ugoda… Kradną mniej komórek… Nasza Klasa bez prezesa. I tak już zostanie… Chiny: władze zaostrzają kontrolę nad internetem… Smartfony zjadają małpki… Od 2013 r. interpretacje ZUS, KRUS i NFZ będą publikowane w internecie… Esemesowy szał mija?...

COMPUTERWORLD

Asseco Poland kupi kolejne ZETO

24 grudnia br. Asseco Poland podpisało list intencyjny w sprawie nabycia akcji ZETO Poznań. W kwietniu firma nabyła akcje ZETO Łódź, a we wrześniu podpisało list intencyjny w sprawie nabycia akcji ZETO Białystok. Przejęcia są podstawą do utworzenia nowej, wyspecjalizowanej w usługach integracyjnych, spółki holdingowej Asseco.

RZECZPOSPOLITA

Smartfony zjadają małpki

Jakość zdjęć robionych komórkami stawia pod znakiem zapytania przyszłość aparatów analogowych.

Od 2013 r. interpretacje ZUS, KRUS i NFZ będą publikowane w internecie

Od 1 stycznia 2013 r. interpretacje indywidualne wydawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz dyrektorów oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia będzie można znaleźć w internecie.

Esemesowy szał mija?

Trzy największe sieci komórkowe odnotowały różne zachowania użytkowników: klienci T-Mobile wysyłali życzenia z komórki tak samo często jak rok temu, Plusa rzadziej pisali SMS-y, a częściej MMS-y, w Orange - odwrotnie.

GAZETA PRAWNA

Kolejna odsłona walki patentowej Apple'a z Samsungiem - tym razem ugoda

Elektroniczny gigant Apple zawarł ugodę z konkurentem - firmą Samsung z Korei Południowej - w sporze o naruszenie patentu. Sprawa dotyczy najnowszych telefonów komórkowych.

WYBORCZA.BIZ

Nasza Klasa bez prezesa. I tak już zostanie

Dominik Czarnota zrezygnował ze stanowiska prezesa Naszej Klasy - spółki, która kontroluje serwis NK.pl.

PULS BIZNESU

My, chorzy niewolnicy ekranu

Smartfonów i tabletów używamy bez przerwy - do przeglądania sieci, odpisywania na wiadomości i komentowania na Facebooku. A lekarze ostrzegają, że za ciągłe bycie online i aktywne używanie elektronicznych urządzeń płacimy zdrowiem.

Chiny: władze zaostrzają kontrolę nad internetem

Parlament Chin przyjął w piątek zmiany w prawie, które legalizują m.in. usuwanie stron internetowych zawierających "nielegalne informacje" oraz nakładają na dostawców internetu obowiązek meldowania organom nadzoru o przypadkach umieszczenia takich informacji.

Kradną mniej komórek

Spada liczba przestępstw dotyczących telefonów komórkowych. Jeszcze w 2009 r. było ich 53 tys., a w roku ubiegłym już nieco ponad 46 tys. W tym roku może to być ok. 45 tys.

NETWORLD

Bezpieczeństwo w 2013 - prognoza Check Point

Rok 2012 dobiega końca. Czas zastanowić się, co przyniesie następny. Podczas gdy planujesz, jak udoskonalić działanie swojej firmy i jej zaplecza IT, cyberprzestępcy kontynuują prace nad implementacją coraz bardziej złożonych ataków wymierzonych w konkretne systemy oraz duże i małe przedsiębiorstwa.


TOP 200