Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Orange ucieka konkurencji… Zaistnieć w Dolinie Krzemowej… Najstarszy komputer na świecie wciąż działa… ATM SI zbuduje sieć internetową w Jaworznie… Biznes na komórkach: 4 mln zł rocznie przychodu… Ataki hakerów kosztował PayPal 3,5 mln GBP… Fiskus odpuścił MCI 46,5 mln zł…

COMPUTERWORLD

Tomasz Kiepek nowym CIO w TNT Express

Tomasz Kiepek objął stanowisko Kierownika Działu Informatyki firmy kurierskiej TNT Express Poland. Jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną firmy.

RZECZPOSPOLITA

Orange ucieka konkurencji

Osiem nowych produktów zaprezentował na konferencji w Paryżu francuski operator Orange. Polska jest jednym z pierwszych krajów,gdzie Orange wprowadzi nowe produkty.

Zaistnieć w Dolinie Krzemowej

Polscy przedsiębiorcy szukają w Stanach Zjednoczonych partnerów biznesowych.

GAZETA PRAWNA

Najstarszy komputer na świecie wciąż działa

Potrzebował 10 sekund do powielenia dwóch rachunków mnożenia na liczbach i używany był przez 80 godzin tygodniowo. W brytyjskim National Museum of Computing uruchomiono komputer lampowy z 1951 roku. Ważąca 2,5 tony maszyna jest najstarszym komputerem na świecie.

WYBORCZA.BIZ

Biznes na komórkach: 4 mln zł rocznie przychodu

Zaryzykował, słuchał rad bardziej doświadczonych przedsiębiorców i dobierał odpowiednich ludzi. W trzy lata Jakub Lipiński rozkręcił biznes, który na aplikacjach mobilnych ma już rocznie 4 mln zł przychodu.

PULS BIZNESU

Ataki hakerów kosztował PayPal 3,5 mln GBP

Ataki haktywistów Anonymousa kosztowały PayPal, spółkę obsługującą transakcje internetowe, blisko 3,5 mln GBP.

Fiskus odpuścił MCI 46,5 mln zł

Skarbówka nie chce już zwrotu uchylonego odszkodowania za JTT. Poczeka na końcowy wynik powtórzonego procesu.

ATM SI zbuduje sieć internetową w Jaworznie

ATM Systemy Informatyczne podpisał z Urzędem Miejskim w Jaworznie umowę na budowę miejskiej sieci szerokopasmowej. Wartość zlecenia to 8,5 mln zł brutto.

NETWORLD

Tajemniczy rootkit atakuje Debiana

Specjaliści ds. bezpieczeństwa informują o wykryciu nietypowego rootkita, napisanego z myślą o atakowaniu kernela Linuksa Debian (wersji Squeeze). Pierwsze analizy wskazują, że złośliwy program infekuje komputery za pośrednictwem exploita osadzonego na stronach WWW.


TOP 200