Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Allegro wypowiada wojnę Google… Brazylijskie gazety wychodzą z Google News… Południe Polski jak Dolina Krzemowa… Apple otworzył w Pekinie swój największy sklep w Azji… Biznes i państwo wydają coraz więcej na badania i rozwój… Dopalacze wróciły i ...czyszczą komputery…

COMPUTERWORLD

Boni: Polska ma być rozwinięta cyfrowo jak Estonia czy Finlandia

"Chcę, by Polska aspirowała swoimi pomysłami do krajów tak rozwiniętych cyfrowo jak Estonia, Finlandia, Szwecja i Wielka Brytania" - powiedział minister Michał Boni na konferencji prasowej podsumowującej rok rządu. Zapowiedział akcję promującą zaufany profil na ePUAP, wprowadzenie karty ubezpieczenia zdrowotnego i pełne wdrożenie numeru alarmowego 112.

Nagroda im. Witolda Lipskiego dla najlepszych młodych Polskich naukowców informatyków

Znamy laureatów VIII edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego. To prestiżowy konkurs skierowany do młodych naukowców prowadzących badania w dziedzinie informatyki. Nagroda przyznawana jest od 2005 roku.

RZECZPOSPOLITA

Wizjonerzy na start

Inkubatory przedsiębiorczości pomagają przekuć wizjonerskie pomysły na rzeczywistość. W zamian chcą na tym zarobić.

Południe Polski jak Dolina Krzemowa

Innowacje oraz współpraca biznesu i nauki były głównymi tematami III Forum Nowej Gospodarki, które odbyło się w Krakowie 18-19 października.

GAZETA PRAWNA

Apple otworzył w Pekinie swój największy sklep w Azji

Firma Apple otworzyła w sobotę w Pekinie swój największy sklep w Azji, i zarazem szósty w Chinach kontynentalnych (bez Hongkongu). Jak podała prasa chińska, sklep na głównej ulicy handlowej Pekinu - Wangfujing, ma powierzchnię 2300 m sześciennych.

WYBORCZA.BIZ

Allegro wypowiada wojnę Google

Allegro, jedna z największych firm e-handlu w naszym regionie, wraz z Nokią i Oracle'em wydały walkę Google'owi. Twierdzą, że amerykański koncern za pomocą słynnej wyszukiwarki sprząta z rynku konkurentów.

Biznes i państwo wydają coraz więcej na badania i rozwój

Rosną wydatki na badania i rozwój. Także po stronie prywatnej. W 2012 firmy wydały na ten cel 2,19 mld zł. Rząd chce wprowadzić zmiany w podatkach, które mają jeszcze bardziej zachęcić firmy do inwestowania w B+R.

PULS BIZNESU

Dopalacze wróciły i ...czyszczą komputery

Na ulice Wrocławia wróciły dopalacze. Kiedyś sprzedawano je jako "akcesoria dla kolekcjonerów". Dziś można je kupić pod postacią środków do konserwacji komputerów.

Brazylijskie gazety wychodzą z Google News

Wszystkich 154 członków Stowarzyszenia Brazylijskiej Prasy zdecydowało, że nie udostępnią już swoich tekstów w Google News.

NETWORLD

Darmowy Office z Windowsem RT? Nie dla firm

Firmy które będą chciały wykorzystywać dołączone do systemu Windows RT (przeznaczonego dla tabletów) aplikacje MS Office, będą musiały wykupić licencję na ten pakiet - mimo iż będzie on dołączany do systemu nieodpłatnie.


TOP 200