Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Mobilna sieć LTE może zamilknąć… Dane wyciekają ze smartfonów… Rewolucja na rynku komórkowym. Koniec wojny cenowej, różnica w usługach będzie najważniejsza… Facebook wyłącza w Europie jedną ze swoich funkcji… Szwajcarska kolej oskarża Apple o kradzież… Teleportacja kwantowa z szansami na Nobla… Crowdsourcing w wydaniu CrowdFlower… Polacy nie chcą ćwierkać… Faceboss, czyli mafia na Facebooku…

COMPUTERWORLD

Boni: sygnał cyfrowy może nie dotrzeć w każde miejsce

31 lipca przyszłego roku zostanie wyłączony ostatni maszt rozsyłający analogowy sygnał telewizyjny. Do odbioru telewizji będą potrzebne dekodery lub telewizory z MPEG4. Choć urządzenia są powszechnie dostępne Minister Administracji i Cyfryzacji obawia się, że sygnał cyfrowy może nie docierać do wszystkich miejsc.

Zarządzanie kryzysowe po nowemu

Z Michałem Bonim, ministrem administracji i cyfryzacji, rozmawiamy o podziale kompetencji między MAC i MSW, bezpieczeństwie w państwie, Informatycznym Systemie Osłony Kraju, łączności dla służb specjalnych i telefonie 112.

RZECZPOSPOLITA

Mobilna sieć LTE może zamilknąć

Ważą się losy zapisu w nowym prawie telekomunikacyjnym, który może utrudnić działanie grupie Zygmunta Solorza-Żaka.

Dane wyciekają ze smartfonów

Telefony stają się furtką dla cyberprzestępców. A my nie potrafimy chronić swoich urządzeń.

GAZETA PRAWNA

Rewolucja na rynku komórkowym. Koniec wojny cenowej, różnica w usługach będzie najważniejsza

Operatorzy przenoszą walkę o klienta na nowy poziom: chcą się wyróżnić dodatkowymi usługami. Smartfony za 1 zł nie wystarczają, by złowić klientów. Play i Orange Polska zmieniły więc strategię.

Crowdsourcing w wydaniu CrowdFlower: Potęga mrówek zasilona mocą internetu

W XXI wieku wciąż jest wielki popyt na usługi chałupników. Ludzkiego oka i rąk nie zastąpią komputery ani algorytmy. To w tym świecie działa CrowdFlower.

Polacy nie chcą ćwierkać

Na świecie Twittera używają setki milionów osób. U nas stał się platformą wymiany zdań kilku posłów, dziennikarzy i ministrów.

WYBORCZA.BIZ

Facebook wyłącza w Europie jedną ze swoich funkcji

Portal społecznościowy został zmuszony przez europejskich regulatorów do wycofania się z kontrowersyjnej technologii rozpoznawania twarzy na zdjęciach - pisze "Financial Times".

PULS BIZNESU

Szwajcarska kolej oskarża Apple o kradzież

SBB twierdzi, że amerykańska spółka ukradła wizerunek jej zegara dworcowego i umieściła go w systemie operacyjnym iOS 6, stosowanym w iPhone’ach i iPad’ach.

Faceboss, czyli mafia na Facebooku

Włoscy mafiosi korzystają z Facebooka, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami, wydają rozkazy i kierują pogróżki - pisze tygodnik "L’Espresso" w raporcie "Faceboss". W sieci działa też wymiar sprawiedliwości, który ich tam ściga.

Teleportacja kwantowa z szansami na Nobla

Naukowców, którzy mają największe szanse na otrzymanie tegorocznych Nagród Nobla, wytypował ekspert agencji Reutera. Wśród potencjalnych kandydatów są m.in. twórcy protokołu teleportacji kwantowej i badacze dziedziczności pozagenowej.

NETWORLD

Sophos przyznaje się do wadliwej aktualizacji

Przedstawiciele firmy Sophos przeprosili swoich klientów za zamieszanie, spowodowane udostępnieniem wadliwej aktualizacji dla oferowanego przez nią oprogramowania antywirusowego. Za sprawą źle przygotowanych sygnatur zagrożeń skaner antywirusowy zaczął błędnie identyfikować zupełnie nieszkodliwe pliki jako złośliwe oprogramowanie.


TOP 200