Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Koniec z Marketplace… Zamówienia na iPhone'a 5 rozeszły się w 60 minut… Kolejne opóźnienie w e-administracji… Do sieci głównie po informacje… Sąd uznał, że pozbawienie dostępu do internetu powoduje straty moralne… Emotikony obchodzą 30. urodziny… Wirtualny świat ma swoją walutę…

RZECZPOSPOLITA

Microsoft: koniec z Marketplace

Największy producent oprogramowania zmienia nazwę swojego e-sklepu z aplikacjami na smartfony i tablety. Teraz będzie to Windows Phone Store.

Telewizory coraz rzadziej służą do oglądania… telewizji

W USA, gdzie istnieją już pozwalające to sprawdzić badania, widać, że małe ekrany coraz chętniej są włączane po to, by oglądać filmy na DVD albo wideo w sieci.

Do sieci głównie po informacje

51 proc. Polaków w ciągu miesiąca szukała w Internecie informacji o cenie produktu lub opinii innych konsumentów. Jedynie 7 proc. recenzuje i komentuje produkty w mediach społecznościowych.

GAZETA PRAWNA

Emotikony obchodzą 30. urodziny

Emotikony, znaki tekstowe używane do zilustrowania emocji, na stałe wpisały się już do języka użytkowników internetu. Uśmieszki, buźki i inne ikony odzwierciedlające nastroje w wirtualnych rozmowach obchodzą 30. urodziny.

Zamówienia na iPhone'a 5 rozeszły się w 60 minut

Dwa dni po premierze Apple rozpoczął preorder iPhone'a 5 w pierwszych siedmiu krajach. Ci, którzy chcieli mieć urządzenie w dniu premiery 21 września, mieli zaledwie godzinę na złożenie zamówienia. W tym czasie limit zamówień został wyczerpany.

WYBORCZA.BIZ

E-Polska dwa lata później

Kolejne opóźnienie w e-administracji: rząd przesuwa o dwa lata wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w ewidencji ludności i pojazdów - dowiaduje się "Gazeta". Powód? Systemy PESEL i CEPiK zbudować trzeba od nowa.

PULS BIZNESU

Bitcoin - waluta przyszłości?

Wirtualny świat jest niezależny, zdecentralizowany, często anonimowy. I ma swoją walutę, która jest dokładnie taka, jak ten świat. Nazywa się Bitcoin.

Włoski sąd: pozbawienie dostępu do internetu powoduje straty moralne

Długotrwałe pozbawienie dostępu do internetu powoduje straty moralne i głębokie cierpienia - orzekł włoski sędzia i nakazał dostawcy wypłatę odszkodowania rodzinie z Triestu, która przez ponad 4 miesiące nie mogła w domu korzystać z sieci.

NETWORLD

Konkurent Dropboksa pozwala użytkownikom na własne klucze szyfrujące

Szwedzka firma BlockMaster uruchomiła usługę przechowywania i synchronizowania plików, działającą na zasadach podobnych do wielu innych wirtualnych dysków (np. Dropbox, SkyDrive czy Google Driver) - ale posiadającą pewną unikalną cechę, która powinna sprawić, że zainteresują się nią użytkownicy korporacyjni. Chodzi o możliwość szyfrowania danych bez utraty kontroli nad kluczami szyfrującymi.


TOP 200