Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wkrótce kryzys mocno uderzy w telekomy… Zakupy grupowe - czar pryska. Serwisy walczą o poprawę opinii… Tanie bilety Ryanair dostępne na iPhone… Kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii promującej polskie innowacje… Dostaje 500 tys. USD za blogowanie o Apple… Gigantyczna wpadka Nokii…

COMPUTERWORLD

Rainbow Tours wysyła inteligentne e-maile

Rainbow Tours rozpoczął stosowanie technologii systemu Marketing Automation SALESmanago do tworzenia dynamicznych i inteligentnych e-maili. Na podstawie analizy zachowania klienta na stronie www, system konstruuje unikatowy e-mail dopasowany do zainteresowań klienta i wysyła go w odpowiednim momencie do potencjalnego klienta.

Sygnity zrobi system e-Podatki

Ministerstwo Finansów wybrało najkorzystniejszą ofertę na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi. Przetarg wygrała firma Sygnity. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 232 mln zł brutto.

RZECZPOSPOLITA

Kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii promującej polskie innowacje

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we wtorek po raz trzeci nagrodzi autorów poruszających tematykę nowatorstwa w gospodarce.

GAZETA PRAWNA

Tanie bilety Ryanair dostępne na iPhone

Ryanair wprowadziła właśnie na rynek nową aplikację mobilną dla wszystkich swoich pasażerów, którzy są posiadaczami iPhone’ów lub iPadów.

Zakupy grupowe - czar pryska. Serwisy walczą o poprawę opinii

Rok 2011 w biznesie internetowym okrzyknięto czasem zakupów grupowych. Teraz coraz częściej mówi się o ich zmierzchu: klienci masowo skarżą się na niską jakość usług, a przedsiębiorcy współpracujący z grupówkami narzekają na straty zamiast zysków. Ostatnio dochodzą też oskarżenia o to, że korzystanie z nich sprowadziło kłopoty na biura podróży.

WYBORCZA.BIZ

Prezes PTC: Wkrótce kryzys mocno uderzy w telekomy

Polska znajduje się w fazie konsolidacji rynku telekomunikacji, w ramach której małe podmioty znikają z rynku. Jednak na razie żaden z dużych graczy nie myśli o przejęciach - powiedział w Krynicy Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej SA, właściciela marki T-Mobile Polska.

PULS BIZNESU

Dostaje 500 tys. USD za blogowanie o Apple

Jon Gruber, twórca bloga Daring Fireball, zarabia na jego prowadzeniu 500 tys. USD.

Gigantyczna wpadka Nokii

Fiński producent urządzeń mobilnych zaliczył poważną wpadkę. W trakcie realizacji reklamy najnowszej Nokii Lumia 920, która rzekomo potrafi wykonywać zdjęcia o jakości lepszej niż aparaty DSLR, do fotografowania, zamiast reklamowanego produktu, użyto profesjonalny sprzęt wideo.

NETWORLD

CRIME - nowy atak na SSL/TLS

Dwaj specjaliści ds. bezpieczeństwa twierdzą, że opracowali nową metodę atakowania protokołu HTTPS, umożliwiającą m.in. przechwytywanie i deszyfrowanie plików cookie. Szczegółowy opis ataku CRIME ma zostać przedstawiony na konferencji bezpieczeństwa Ekoparty w Buenos Aires.


TOP 200