Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Asseco przeciera szlaki na Wschodzie… Lenovo wyprzedziło Apple… Słabnie sprzedaż komputerów PC… Koszty obsługi długu Polkomtela lecą w dół… Android pod ostrzałem… Izraelski konkurent Skype'a… Hinduskie lubię to wzbudza kontrowersje… Smartfon opiekunem dzieci… Apple odkłada debiut nowego tabletu… Mapy Google ruszają na podbój Arktyki…

COMPUTERWORLD

HP tłumaczy się z rekordowego odpisu i straty na koniec trzeciego kwartału finansowego

Zamknięty z końcem lipca trzeci kwartał 2012 roku obrachunkowego koncern HP zaksięgował stratą na poziomie 8,9 mld USD. Większość, bo ok. 8 mld USD to wartość odpisu z tytułu utraty wartości firmy w segmencie usług biznesowych. Dodatkowo koncern zanotował spadek sprzedaży we wszystkich obszarach działalności, prócz segmentu rozwiązań aplikacyjnych.

Sony zwalnia pracowników dawnego koncernu Sony Ericsson

Władze koncernu Sony zamierzają zwolnić ok. tysiąca osób zatrudnionych w firmie Sony Mobile. Planowana restrukturyzacja ma pomóc w przywróceniu rentowności spółki, która została powołana po tym, jak koncern Sony wykupił należące do firmy Ericsson udziały w spółce Sony Ericsson Mobile Communications. Po raz pierwszy od lat spółka nie znalazła się w gronie dziesięciu największych dostawców telefonów komórkowych.

RZECZPOSPOLITA

Słabnie sprzedaż komputerów PC

W Europie Zachodniej i USA jest coraz mniej chętnych na komputery. Polacy również mniej wydają na taki sprzęt.

Android pod ostrzałem

Liczba nowych szkodliwych programów atakujących platformę Android wzrosła niemal trzykrotnie w drugim kwartale bieżącego roku.

Izraelski konkurent Skype'a

Powstały dwa lata temu izraelski Viber ma 100 milionów użytkowników i ostro konkuruje ze Skypem.

GAZETA PRAWNA

Producenci smartfonów walczą o klientów. Efekt? Telefony podrożeją

Dotykowy ekran, wysokiej jakości wyświetlacz, superszybki procesor i pamięć liczona w gigabajtach. Wszystko zapakowane w niewielkie, mieszczące się w kieszeni i ładnie wyglądające urządzenie zwane smartfonem. Ceny tych z najwyższej półki - tej, na której leżą iPhone 4S, Samsung Galaxy SII i SIII, Sony, HTC czy Nokia Lumia 900 - zaczynają się od 1500 zł i 2400 (w przypadku iPhone’a). Rosną wraz z coraz większą pojemnością pamięci, osiągając poziom dobrego laptopa.

Smartfon opiekunem dzieci

Aplikacja na smartfona może ulżyć nauczycielom, zmuszonym do pilnowania dzieci na wycieczce szkolnej. Jeśli jakieś dziecko zgubi się, system uruchamia sygnał dźwiękowy i wyświetla zdjęcia zaginionego.

Solorz znowu wygrywa: Koszty obsługi długu Polkomtela lecą w dół

Koszty obsługi obligacji Polkomtela, wchodzącego w skład medialnego imperium Zygmunta Solorza-Żaka, spadły do rekordowo niskiego poziomu po ogłoszeniu planów redukcji długu, który sfinansował największe w Polsce przejęcie firmy.

PULS BIZNESU

Asseco przeciera szlaki na Wschodzie

Rzeszowska spółka wraca do bankowych korzeni. Jest blisko kupna spółki, która obsługuje ponad 25 proc. banków w Rosji.

Lenovo wyprzedziło Apple

Ciekawe wieści dopłynęły z Chin, największego rynku telefonii komórkowej na świecie.

Mapy Google ruszają na podbój Arktyki

Załoga Google Maps wyruszyła w podróż po Arktyce, a wyniki ich pracy będą niebawem dostępne w serwisie.

Apple odkłada debiut nowego tabletu

Na wrześniowej konferencji zapowiedzianej przez Apple, na której najprawdopodobniej dojdzie do zaprezentowanie iPhone’a 5, nie zostanie ogłoszony nowy tablet - iPad Mini - informuje portal Business Insider, powołując się na źródła blisko związana z koncernem z Cupertion.

Hinduskie lubię to wzbudza kontrowersje

TBWA New Delhi wprowadziło na rynek intrygującą kampanię reklamową, której centralnym elementem jest popularny symbol "lubię to" Facebooka. Jest jednak drobna różnica - Hindusi do popularnego znaku dodali nóż.

NETWORLD

Mobilni giganci chcą usprawnić nawigację w pomieszczeniach

Nokia, Samsung Electronics, Sony oraz Qualcomm stworzyły organizację In-Location Alliance, której zadaniem ma być tworzenie rozwiązań, zwiększających precyzję i skuteczność określania pozycji urządzeń mobilnych wewnątrz budynków.


TOP 200