Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Chińczycy chcą uruchomić technologię 4G w 2012 r… T-Mobile będzie bardziej agresywny niż Play i bardziej biznesowy niż Plus… Przestępcy żerują na społecznościówkach… Standard & Poor’s tnie rating Nokii… Użytkownicy urządzeń mobilnych poświęcają im więcej czasu niż na TV… Wielkie porządki w imperium Solorza-Żaka… iPad HD zamiast iPada 3?... Problemy Facebooka z "linią czasu"…

COMPUTERWORLD

Nowa polityka prywatności Google może być niezgodna z unijnym prawem

Europejskie instytucje zajmujące się ochroną danych osobowych poddają pod wątpliwość zgodność nowej polityki prywatności Google z podstawowymi przepisami obowiązującymi w krajach UE. Niewykluczone, że Komisja Europejska zdecyduje się wszcząć w tej sprawie odrębne dochodzenie.

Już 6 marca ruszają targi CeBIT. Mamy bezpłatne wejściówki dla czytelników

W przyszłym tygodniu w Hanowerze zaczynają się targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii. Tematem wiodącym tegorocznych targów będzie zaufanie i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Targi Deutsche Messe udostępniły naszym czytelnikom pulę bezpłatnych biletów. Zapraszamy do skorzystania z nich.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile będzie bardziej agresywny niż Play i bardziej biznesowy niż Plus

Tanie smartfony i ostra kampania reklamowa - to strategia, która ma pomóc pokonać najgroźniejszych rywali.

Standard & Poor’s tnie rating Nokii

Agencja Standard & Poor’s zdegradowała rating zadłużeniowy Nokii, największego na świecie producenta telefonów komórkowych, do najniższej kategorii inwestycyjnej, gdyż marża operacyjna fińskiej spółki może jeszcze bardziej skurczyć się w tym roku - pisze agencja Bloomberg.

Chińczycy chcą uruchomić technologię 4G w 2012 r.

Chiński gigant telefonii komórkowej zapowiada uruchomienie sieci 4G w 2012. Inwestycje te mogą być przedwczesne. Za mało jest potencjalnych klientów nowych usług.

Użytkownicy urządzeń mobilnych poświęcają im więcej czasu niż na TV

Konsumenci spędzają obecnie więcej czasu przy urządzeniach mobilnych niż przed telewizorem - wynika z badań przeprowadzonych przez niezależną sieć reklam mobilnych InMobi.

Twórca wyszukiwarki Netscape zawsze idzie pod prąd. Teraz chce, żeby prezydentem USA był Mormon

Marc Andreessen, twórca wyszukiwarki Netscape, to jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Dolinie Krzemowej. Jego wybory polityczne oburzają branżę, ale sukcesy biznesowe budzą podziw.

Wielkie porządki w imperium Solorza-Żaka

Szybki internet i usługi wideo zatrzymają spadek przychodów Polkomtelu. Potem połączą się sieci sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu.

PULS BIZNESU

iPad HD zamiast iPada 3?

Długo oczekiwany następca iPada 2 zostanie ujawniony w środę 7 marca. Znawcy tematu uważają, że będzie to iPad HD, zamiast iPada 3.

Problemy Facebooka z "linią czasu"

Facebook ma nowy problem. Podróże po "linii czasu" możliwe są tylko do 1800 r.

Przestępcy żerują na społecznościówkach

Posiadacze profilu w portalu społecznościowym LinkedIn są dwukrotnie częściej narażeni na kradzież tożsamości niż osoby nie korzystające z serwisu.

NETWORLD

Microsoft udostępnił Windows Server 8 w wersji beta

Premiera testowej wersji Windows Server 8 znalazła się nieco w cieniu głośnej premiery Windows 8. Microsoft nie ujawnia na razie, kiedy zamierza udostępnić najnowszą wersję swojego oprogramowania serwerowego.


TOP 200