Poniedziałkowy Przegląd Prasy

HTC chce sprzedać w 2012 r. blisko 1 mln smartfonów w Polsce… Nie będzie zwolnień grupowych w Plusie… Apple dyskutuje, co zrobić z kasą… Samsung, Nokia, HTC, Sony, Motorola i LG pokażą nowe smartfony… Zasady przyznawania dotacji na e-biznes ulegną zmianie… UPC ma w Polsce 1353 tys. klientów usług TV i 776 tys. internetu… Telemedyczna oferta firm telekomunikacyjnych dla seniorów… Amazon usunął 5 tys. tytułów… Apple potajemnie wprowadza nowe rozwiązanie…

COMPUTERWORLD

Cisco chce zaostrzenia warunków fuzji firm Skype i Microsoft

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Cisco złożyli oficjalną apelację w sprawie wydanej przez Komisję Europejską decyzji zatwierdzającej warunki przejęcia firmy Skype przez koncern Microsoft. Władze Cisco oczekują, że unijny regulator zobowiąże firmę Microsoft do zapewnienia otwartości rozwiązań Skype na wymianę informacji z rozwiązaniami konkurencyjnymi.

Grupa Bumar kończy pierwszy etap wdrożenia SAP ERP oraz IBM Cognos

System SAP ERP wraz z oprogramowaniem analitycznym IBM Cognos wspiera nowy model zarządzania w Grupie Bumar.

Ericsson z nową ofertą usług wspierających handel mobilny

Według przedstawicieli szwedzkiego koncernu nowe rozwiązania klasy m-commerce pozwolą na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności działalności związanej z handlem elektronicznym oraz rozliczaniem opłat za usługi realizowane przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Usługi są skierowane przede wszystkim do operatorów sieci komórkowych oraz instytucji finansowych.

RZECZPOSPOLITA

HTC chce sprzedać w 2012 r. blisko 1 mln smartfonów w Polsce

HTC chciałby zwiększyć udział w sprzedaży smartfonów w Polsce w 2012 r. do 17-20 proc. - powiedział dziennikarzom w niedzielę 26 lutego Paweł Mucha-Orliński, dyrektor wykonawczy HTC na Europę Środkowowschodnią po konferencji chińskiego koncernu w Barcelonie.

Nie będzie zwolnień grupowych w Plusie

W Polkomtelu, przejętym przez Zygmunta Solorza-Żaka w listopadzie ub. r. zakończyły się analizy wniosków pracowników, który zgłosili chęć z skorzystania z programu dobrowolnych odejść (PDO).

GAZETA PRAWNA

Samsung, Nokia, HTC, Sony, Motorola i LG pokażą nowe smartfony

Lepsze kamery i ekrany, szybsze procesory, większa różnorodność cenowa - tak wyglądać będzie najnowsza oferta smartfonów największych producentów na świecie na czele z Samsungiem, Nokią, HTC, Sony, Motorolą i LG, którzy zaprezentują się podczas zaczynającego się dziś Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenia pokazane na tej największej imprezie telekomunikacyjnej na świecie w najbliższych miesiącach będą się też pojawiać na polskim rynku w ofercie Orange, T-Mobile, Plusa i Playa.

Zasady przyznawania dotacji na e-biznes ulegną zmianie

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało kolejną zmianę zasad przyznawania dotacji ze słynnego programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1, czyli dotacji dla e-biznesów. Starający się o nie przedsiębiorcy do tej pory musieli prowadzić swoje firmy nie dłużej niż rok. Teraz ta granica ma być przesunięta o kolejne 12 miesięcy.

Szefowa UKE o prawach firm w internecie: Mogą śledzić preferencje, ale za wiedzą

Szefowa UKE Magdalena Gaj uważa, że prawo telekomunikacyjne wymaga przeglądu, a czas przechowywania danych - skróceniu. Zwróciła też uwagę, że zmiana prawa, nad którą pracuje MAC, ma jasno określać, że firma, która chce śledzić preferencje internautów, będzie musiała uzyskać ich zgodę na to.

UPC ma w Polsce 1353 tys. klientów usług TV i 776 tys. internetu

UPC Polska miało 1353,4 tys. abonentów usług telewizyjnych oraz 775,8 tys. klientów usługi dostępu do internetu na koniec 2011 r., wynika z raportu UPC Holding należącego do grupy Liberty Global. Spółka miała też 365,2 tys. klientów usługi telefonii stacjonarnej.

WYBORCZA.BIZ

Osobisty pielęgniarz w telefonie. Telemedyczna oferta dla seniorów

Czy telefon komórkowy może uratować życie? Ustrzec przed zawałem? Pomóc w walce z cukrzycą? Firmy telekomunikacyjne zaczynają oferować specjalne usługi zdrowotne dla seniorów.

PULS BIZNESU

Amazon usunął 5 tys. tytułów

Amazon, największy detalista internetowy, usunął blisko 5 tys. książek z wirtualnej księgarni, po tym jak spółka nie odnowiła kontraktu z jednym z wydawców.

Apple potajemnie wprowadza nowe rozwiązanie

Koncern z Cupertino wprowadził nowa funkcję w serwisie iTunes, która pozwoli na odtwarzanie muzyki o niespotykanej dotąd jakości dźwięku.

Apple dyskutuje, co zrobić z kasą

Szef giganta technologicznego zapewnia, że trwają dyskusje o tym, co zrobić z zasobami gotówki.

NETWORLD

FortiDNS-400C i FortiDNS-1000C - dwa nowe urządzenia do ochrony serwerów DNS

Fortinet wprowadził do oferty dwa nowe urządzenia zapewniające bezpieczeństwo serwerom DNS. Są to urządzenia należące do platformy FortiDNS oznaczone symbolami FortiDNS-400C i FortiDNS-1000C, zaprojektowane w taki sposób, aby mogły chronić serwery świadczące usługi DNS, DHCP i IPAM.

Toshiba i SanDisk zmniejszają pamięci NAND

Toshiba i Sandisk rozpoczęły właśnie produkcję 128-gigabitowych modułów pamięci NAND flash w technologii 19 nm. Są to układy TDL - oznacza to, że w każdej komórce pamięci zapisywane są 3 bity danych.


TOP 200