Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Czy MSW chce unieważnienia przetargu na pl.ID... Jakie skutki będzie miało wprowadzenie ACTA... Prezes UKE nie chce obciążać operatorów... Rośnie konkurent dla Asseco Poland i Sygnity... Podatek od handlu fanami w sieci... Wielka klapa programu cyfryzacji szkół jeszcze przed startem... Sieć nie ufa Tuskowi...

COMPUTERWORLD

Jakie skutki będzie miało wprowadzenie ACTA

Spójrzmy, jak wygląda ACTA z perspektywy fundamentalnych swobód gospodarczych pod kątem potrzeb sektora informatycznego.

Czy MSW chce unieważnienia przetargu na pl.ID?

Rośnie ryzyko całkowitego unieważnienia przetargu na nowe dowody osobiste. Po raz pierwszy wygląd nowych dowodów osobistych Jerzy Miller, ówczesny szef MSWiA, zaprezentował w marcu 2010 roku.

PARKIET

Prezes UKE nie chce obciążać operatorów

Gdyby ktoś chciał dzielić Telekomunikację Polską, to potrwa to jeszcze 2-3 lata.

Rośnie konkurent dla Asseco Poland i Sygnity

Integrated Solutions, stworzona w czerwcu ubiegłego roku, w ramach grupy Telekomunikacji Polskiej, firma informatyczna, miała w 2011 r. około 50 mln zł przychodów ze sprzedaży. Przedstawiciele spółki nie zdradzają wyniku netto. Przyznają jednak, że był ujemny.

RZECZPOSPOLITA

Podatek od handlu fanami w sieci

Osoba czerpiąca korzyści ze sprzedaży fan page uzyskuje przychód, który trzeba opodatkować i wykazać w PIT.

GAZETA PRAWNA

Wielka klapa programu cyfryzacji szkół jeszcze przed startem

Środowisko informatyczne miażdży projekt rozporządzenia MEN, zgodnie z którym już za kilka tygodni ma ruszyć pilotażowy program "Cyfrowa szkoła". Eksperci wskazują, że rozporządzenie jest tak nieprecyzyjne, że szkoły w ramach tego programu zamiast np. laptopów mogą zakupić aparat fotograficzny czy odtwarzacz multimedialny.

WYBORCZA.PL

Sieć nie ufa Tuskowi

W poniedziałek spotkanie u premiera w sprawie ACTA. Najważniejsze organizacje broniące wolności w internecie i organizatorzy protestów ulicznych zapowiadają, że nie przyjdą. Uważają, że to zabieg czysto propagandowy

NETWORLD

Windows 8 Server - co w nim budzi nasz entuzjazm a co go studzi?

Choć pierwszą oficjalną wersję serwerową Windows 8 ujrzymy dopiero pod koniec roku, a pierwszą betę pod koniec tego miesiąca, sprawdźmy co nam zaoferuje ten system, a czego w nim zabraknie.

CIO Magazyn Dyrektorów IT

Jak zmierzyć sukces relacji IT z biznesem?

O swoich doświadczeniach opowiadają trzej CIO z dużych firm. Przedstawiają metody budowania relacji z działami biznesowymi, osiągania wzajemnego zrozumienia i zarządzania skoncentrowanego wokół portfolio.


TOP 200