Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zmiana warty w UKE… Paul Otellini rządzi na rynku serwerów, ale ten rok będzie wyzwaniem dla Intela… Plus, Orange, T-Mobile i Play szykują się do starcia o rynek mobilnego internetu… Dolnośląskie szpitale tworzą jednakowe elektroniczne kartoteki pacjentów… Wpływy z reklamy w Internecie mają rosnąć wolniej… Ostatni kwartał będzie należał do tabletów… Mniej konkursów o premie technologiczne… Zynga ma 1 mld USD z IPO…

COMPUTERWORLD

Odrywanie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji od służb

Podzielone resorty - MAiC i MSW - toczą walkę o władzę nad rejestrami państwowymi. Zamysł oderwania administracji - w ramach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - od policyjnych interesów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych okazuje się więc bardziej skomplikowany, niż się wydawało...

Jak pracować, to tylko w Google

Dla specjalistów IT etat w Google to marzenie. Firma zwycięża w rankingach pracodawców za granicą i w Polsce. Jak dostać posadę w Google i nad czym pracują centra R&D tej firmy w Polsce?

E-usługi rozwijają się w Polsce spontanicznie

E-usługi rozwijają się w Polsce spontanicznie, a podmioty je świadczące korzystają głównie z nowych rozwiązań cyfrowych i pomysłów zagranicznych. Aby osiągnąć sukces i sprostać konkurencji, potrzebują jednak spójnej strategii promocji, którą zapewnić może wzornictwo e-usług - to wnioski z raportu przygotowanego przez ekspertów Instytut Wzornictwa Przemysłowego w raporcie przygotowanym dla Ministerstwa Gospodarki.

RZECZPOSPOLITA

Mniej konkursów o premie technologiczne

W ostatnim naborze złożono tak dużo wniosków, że na kolejne konkursy zostanie mało środków. Wystarczy ich na jeden zamiast trzech lansowanych.

Wpływy z reklamy w Internecie mają rosnąć wolniej

Wpływy z reklamy w sieci na dojrzałych rynkach Europy Zachodniej będą w najbliższych latach rosły coraz wolniej. Ale w tym roku wzrost będzie szybszy, niż do niedawna zakładano.

Ostatni kwartał będzie należał do tabletów

Ten gadżet stał się najbardziej pożądanym prezentem pod choinkę, nic więc dziwnego, że końcówka roku pchnie do przodu sprzedaż tabletów - pokazują prognozy.

GAZETA PRAWNA

Plus, Orange, T-Mobile i Play szykują się do starcia o rynek mobilnego internetu

Plus, Orange, T-Mobile i Play szykują się do starcia. Cel: przekonać klientów do swojego mobilnego internetu. Stawką są udziały w rynku, który w przyszłości zapewni im sporą część przychodów. Karty zostaną rozdane w 2012 r.

Paul Otellini rządzi na rynku serwerów, ale ten rok będzie wyzwaniem dla Intela

Przyszły rok będzie gigantycznym biznesowym wyzwaniem dla Paula Otelliniego, który od sześciu lat twardą ręką zarządza Intelem. Wyniki koncernu za IV kwartał 2011 r. były gorsze od planowanych.

WYBORCZA.BIZ

Zdrowie wchodzi do sieci

Dolnośląskie szpitale jako pierwsze w Polsce tworzą jednakowe elektroniczne kartoteki pacjentów. 19 szpitali i przychodni będzie pracować na wspólnej bazie danych.

PULS BIZNESU

Zmiana warty w UKE

W branży huczy, że Magdalena Gaj zostanie nowym prezesem UKE. Czy to koniec ery reform Anny Streżyńskiej?

Zynga ma 1 mld USD z IPO

Największy producent gier na Facebooka ma 1 mld USD ze sprzedaży akcji w pierwotnej ofercie publicznej.

NetWorld

Darmowe narzędzia dla sieci WiFi

Prezentujemy kilka ciekawych, bezpłatnych narzędzi pomocnych przy planowaniu i nadzorowaniu sieci bezprzewodowych.

Luka zero-day w Acrobat Readerze

Koncern Adobe przyznał, że w zabezpieczeniach popularnego czytnika plików PDF - Readera - znajduje się poważny błąd, który jest już wykorzystywany przez przestępców do atakowania użytkowników. To klasyczna luka zero-day, na którą na razie nie ma poprawki.

CloudVerse: nowe środowisko Cisco do tworzenia i łączenia chmur oraz zarządzania nimi

Firma Cisco zaprezentowała nowe środowisko do przetwarzania i przechowywania danych w chmurach. Cisco CloudVerse, składa się z trzech podstawowych elementów (Unified Data Center, Cloud Intelligent Network i Cloud Applications) i pozwala przedsiębiorstwom i instytucjom tworzyć i łączyć ze sobą chmury publiczne, prywatne i hybrydowe, a następnie zarządzać nimi.

Internet Standard

Socialmedia Standard 2012: o czym powiedzą twórcy Kotlet.tv

Konferencja Socialmedia Standard 2012 odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2012 roku. Zapraszamy dzisiaj do obejrzenia materiału wideo, w którym Paulina i Michał Stępniowie, twórcy serwisu kulinarnego Kotlet.tv zapowiadają o czym będą mówić podczas konferencji.

A.pl zadebiutowało na NewConnect

A.pl Internet ,spółka zarządzająca siecią e-delikatesów A.pl oraz e-sklepem Fresh24.pl, zadebiutowała dzisiaj na rynku akcji New Connect. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój działalności spółki oraz na umocnienie jej pozycji na rynku e-grocery.


TOP 200