Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Należy zlikwidować ulgę na internet - postulują eksperci… Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie… Czy warto sprzedawać na Facebooku?... Złota era Wi-Fi… T-Mobile i Orange lekko w górę… Dialog odkrył w bazie 150 tys. linii i dogonił Netię… Kolejna pula e-dotacji… Zaraźliwy marketing jest na topie…

COMPUTERWORLD

Odnowa serwerowni

Przedstawiamy działania, które sprawią, że modernizacja data center odniesie lepszy skutek niż wymiana serwerów na nowsze.

Przyjęto kontrowersyjne porozumienie w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w Internecie

Międzybranżowa Grupa Internet działająca przy Ministerstwie Kultury przyjęła porozumienie w sprawie ochrony własności intelektualnej w Internecie. Nie zgadzają się z nim PIIiT oraz IAB Polska, które wcześniej opracowały jego projekt.

SAP uruchamia sklep internetowy z mobilnym oprogramowaniem biznesowym

Rozwój oferty oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń przenośnych to jeden ze strategicznych priorytetów SAP. Do końca 2011 roku w ofercie niemieckiego koncernu ma znaleźć się przynajmniej 50 nowych, mobilnych aplikacji biznesowych. W ich sprzedaży pomóc ma serwis SAP Store.

FBI zamknęło olbrzymią podziemną sieć cyberprzestępczą

W Estonii aresztowano sześciu obywateli tego kraju pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie cyberprzestępczej. Zarazili oni wirusami co najmniej 4 miliony komputerów w 100 krajach.

RZECZPOSPOLITA

Złota era Wi-Fi

W ciągu najbliższych czterech lat liczba miejsc z dostępem do sieci Wi-Fi wzrośnie o 350 proc. - wynika z badań Wireless Broadband Alliance.

T-Mobile i Orange lekko w górę

Coraz chętniej korzystamy z różnych usług komórkowych. Mimo to łączne przychody największych operatorów spadają. Rosną za to ich zyski.

Kolejna pula e-dotacji

Dziś rusza dodatkowy konkurs o granty na projekty internetowe.

Wirus: podaj dalej

Zaraźliwy marketing jest na topie. Pamiętasz film, rysunek lub piosenkę, którą przesłałeś ostatnio znajomym na Facebooku? Być może wziąłeś tym samym udział w kampanii reklamowej opartej na marketingu wirusowym.

GAZETA PRAWNA

Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie

Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie. Blisko połowa Polaków szukając informacji o produktach czy usługach w sieci wierzy komentarzom zupełnie obcych osób - wynika z najnowszego raportu Digital Life 2011, w którym zebrano zachowania internautów z całego świata. Przesyt nadejdzie za dwa lata.

Czy warto sprzedawać na Facebooku?

Prowadzenie własnego biznesu za pomocą mediów społecznościowych może przynieść korzyści. Facebook to blisko 6 milionowy rynek polskojęzycznych konsumentów prawie w ogóle nie zagospodarowany przez konkurencję.

PARKIET

Dialog odkrył w bazie 150 tys. linii i dogonił Netię

1,017 mln linii telefonicznych (260 tys. WLR i 757,2 tys. we własnej sieci) obsługiwała na koniec września Telefonia Dialog - wynika z danych przedstawionych w czwartek przez zarząd spółki. To duży, nawet 35-proc. skok, jeśli wziąć pod uwagę publikowane przez operatora wcześniej liczby, oscylujące wokół 730-760 tys.

PULS BIZNESU

Eksperci: Należy zlikwidować ulgę na internet

Należy zlikwidować ulgę na internet - postulują eksperci. Ministerstwo Finansów informuje, że w tej chwili nie pracuje nad zmianami dotyczącymi przywilejów podatkowych, ale projekt można szybko opracować. Kierunek zmian wskaże premier w expose 18 listopada.

NetWorld

Oracle zaprezentował Solaris 11

Oracle zaprezentował oficjalnie nową wersję systemu operacyjnego Solaris (opartego na kodzie Uniksa), dodając do niego szereg nowych funkcjonalności takich jak ułatwienie pracy w chmurze oraz opcje integrujące ściślej system z innymi rozwiązaniami Oracle.

Test wiedzy o Linuksie cz 2

Trudno wyobrazić sobie współczesne IT bez tego systemu. Zobacz co wiesz o Linuksie.

Tablety, laptopy, smartfony - co wybrać?

Rosnące możliwości współczesnych smartfonów i tabletów czynią je realnym zagrożeniem dla typowych narzędzi pracownika takich, jak laptopy czy netbooki. Warto zastanowić się nad walorami użytkowymi tych urządzeń, by zadecydować co tak naprawdę jest nam potrzebne.


TOP 200