Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sieciom komórkowym przybyło w 2010 roku 1,7 mln klientów... Rolnicy będą składać wnioski o dopłaty przez internet... Zbliża się premiera drugiego iPada... Chińczycy zablokowali LinkedIn... Nasza-klasa wymaga liftingu... Wydawcy prasy stawiają na tablety... Kłopoty z geniuszami. Co jeśli Jobs nie wróci do Apple?... Nasza Klasa przykuwa światową uwagę... Robovie-PC królem maratonu...

COMPUTERWORLD

Czy dobrze wiesz, ile kosztuje IT?

Ograniczone budżety i konkurencja ze strony dostawców usług w chmurze zmuszają działy IT do koncentracji na finansach.

E-administracja w Europie - jest lepiej, ma być jeszcze lepiej

Z kolejnego, 9 już raportu przygotowanego przez Capgemini na zlecenie Komisji Europejskiej, dotyczącego funkcjonowania e-administracji w państwach europejskich, płynie wniosek: wzrost jest obiecujący, ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia.

Czy Oracle dostanie od SAP "tylko"400 mln USD zamiast 1,3 mld USD odszkodowania?

Władze SAP domagają się zmniejszenia odszkodowania przyznanego firmie Oracle w związku z działalnością spółki należącej do niemieckiego koncernu. Zdaniem przedstawicieli SAP odszkodowanie należne firmie Oracle za korzyści utracone w związku z opartym na bezprawnie uzyskanej wiedzy modelem biznesowym spółki TomorrowNow powinno wynosić maksymalnie 408 mln USD.

Czy Huawei zablokuje sprzedaż działu firmy Motorola koncernowi Nokia Siemens Networks?

Amerykański sąd zakazał firmie Motorola przekazywania koncernowi Nokia Siemens Networks jakichkolwiek poufnych informacji dotyczących technologii GSM, CDMA, WiMax i LTE do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia zarzutów ze strony chińskiego Huawei. Orzeczenie amerykańskiego sądu może skomplikować realizację wartej 1,2 mld USD transakcji.

RZECZPOSPOLITA

Czas walki o abonenta

Sieciom komórkowym przybyło w 2010 roku 1,7 mln klientów.

Wkrótce nowe elektroniczne jabłko

Zbliża się premiera drugiego iPada. Urządzenia tak ważnego dla rynków, że kiedy pojawiły się plotki o jego opóźnieniu, akcje Apple’a natychmiast straciły na wartości.

Robovie-PC królem maratonu

W Osace w Japonii zakończył się maraton dwunożnych robotów. Wygrał Robovie-PC, wyprzedzając najgroźniejszego rywala zaledwie o sekundę.

GAZETA PRAWNA

Nasza Klasa przykuwa światową uwagę

Nasza Klasa wciąż jest jednym z najważniejszych polskich serwisów. Nie tylko powróciła na podium popularnych stron internetowych, wyprzedzając Grupę Wirtualnej Polski (dane za najnowszym badaniem Megapanelu PBI/Gemius), ale także została uznana za jeden z największych podmiotów rynku internetowego w Europie przez comScore.

Wydawcy prasy stawiają na tablety

Po Newsweeku na iPadzie Springer szykuje tabletowe wydanie "Forbesa". Agora przygotowuje wersję "Wysokich Obcasów Extra" na tablety działające na Androidzie.

WYBORCZA.BIZ

Rolnicy będą składać wnioski o dopłaty przez internet

W tym roku po raz pierwszy właściciele gospodarstw będą mogli składać wnioski o dopłaty zarówno na formularzach papierowych jak i przez internet.

Kłopoty z geniuszami. Co jeśli Jobs nie wróci do Apple?

W ubiegłym tygodniu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Apple'a po raz pierwszy formalnie postawiono problem, jak firma zamierza poradzić sobie na wypadek, gdyby jej legendarny szef nie wrócił już do pracy. Wszyscy wiedzą, że może się tak zdarzyć, bo Steve Jobs jest na bezterminowym zwolnieniu lekarskim.

PULS BIZNESU

Chińczycy zablokowali LinkedIn

Chiny zablokowały cały portal z powodu jednego użytkownika nawołującego do "jaśminowej rewolucji".

Czar szkolnych wspomnień traci moc

Nasza-klasa, szkolna przyjaciółka Polaków, wymaga liftingu. W konfrontacji z rywalem zza oceanu widać jej siermiężność. Czas na zmianę oferty. Nowa Nasza-klasa będzie mniej szkolna, a bardziej rodzinna.

NetWorld

Najczęstsze błędy w konfiguracji SSL

Jakie błędy najczęściej popełniają autorzy implementacji protokołu SSL oraz administratorzy serwerów? Jakie mogą mieć konsekwencje dla bezpieczeństwa? Mówi o tym projekt nowego dokumentu informacyjnego zgłoszonego do IETF.

Intel Thunderbolt - superszybki transfer danych na początek w MacBookach

Za nami rynkowa premiera technologii Thunderbolt - nowatorskiego interfejsu transmisji danych, opracowanego przez Intela.

10 składowych bezpiecznego internetu

Wiele protokołów i otwartych standardów potrzebnych do znaczącego ograniczania ataków i malware w internecie jest już dostępnych. To czego brakuje, to zaangażowanie i pełna współpraca polityków, organizacji i ekspertów technicznych. Jakiekolwiek nowe specyfikacje w zakresie bezpieczeństwa internetu pojawią się w przyszłości, to prawdopodobnie zawierać będą kombinację dziesięciu, które prezentujemy.

InternetStandard

Google zmienia algorytm wyszukiwania

Nowy algorytm wyszukiwarki Google podnosi ranking stron z oryginalnymi treściami wysokiej jakości, a obniża ranking stron mniej wartościowych, takich jak farmy treści. Google chce dbać w ten sposób o zdrowie środowiska sieciowego.

BYWALEC

Dariusz Fabiszewski w Cisco!

Za oknem arktyczne mrozy, a tu na koniec ferii - gorący news! Od 1 marca polskim oddziałem Cisco pokieruje Dariusz Fabiszewski. Informacja wciąż nieoficjalna.


TOP 200