Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Najwięcej czasu w internecie spędzają Kanadyjczycy... Kto daje odpowiedzi, ten sporo zarabia - rośnie popularność serwisów typu Q & A... Comarch zainwestuje miliony w rozwój ERP... Fuzja e-Kiosku i eGazet... UE chce kontrolować chińskie zakupy w sektorze technologicznym... Łatwiej o unijne dotacje dla firm... W laboratoriach Intela bawią się klockami Lego i czytają w myślach... Człowiek, który zarabia na spamie...

COMPUTERWORLD

Wybieramy najważniejsze wydarzenie roku 2010

Redakcja Computerworld wybrała 14 najważniejszych wydarzeń branży informatycznej i telekomunikacyjnej mijającego roku. W zestawieniu znalazły się zarówno fuzja Oracle z Sun Microsystems, zmiany w kierownictwie HP jak i rozpowszechnienie się cloud computing. Zachęcamy do głosowania, na wydarzenie które waszym zdaniem jest tegorocznym numerem jeden.

Zobacz również:

  • Grupa MTP wybrała system ERP firmy Soneta
  • Microsoft blokował w 2021 r. aż 1000 złośliwych e-maili co sekundę

UE chce kontrolować chińskie zakupy w sektorze technologicznym

Komisarz Unii Europejskiej ds. przemysłu ostrzega, że Chiny mogą wykupić europejski sektor technologiczny. Postuluje on wprowadzenie obwarowań prawnych, które umożliwią powstrzymanie Chin przed wykupieniem przedsiębiorstw kluczowych dla Europy.

Comarch zainwestuje miliony w rozwój ERP

W 2011 r. firma może wydać ponad 100 mln zł na inwestycje w sektor ERP. Główne projekty inwestycyjne Comarchu w tym sektorze to systemy Semiramis oraz Altum. Firma liczy, że w nowym roku jej przychody w tym segmencie będą rosnąć w dwucyfrowym tempie.

RZECZPOSPOLITA

Człowiek, który zarabia na spamie

Poznajcie Daniela Balsama - człowieka, który zarobił milion dolarów dzięki niechcianym e-mailom. Nie, nie wysyła ich. Żyje z odszkodowań, które płacą mu spamerzy.

Łatwiej o unijne dotacje dla firm

Kredyt technologiczny, paszport do eksportu i pomoc finansowa na klastry zmienią się na korzyść.

Fuzja e-Kiosku i eGazet

Dwie dystrybuujące elektroniczną prasę spółki podpisały wreszcie umowę, na mocy której notowany na rynku NewConnect e-Kiosk przejmie eGazety.

GAZETA PRAWNA

W tym roku szukaj pracy w internecie

Dzięki nowym technologiom powstają zawody, o których kilka lat temu nikt nie słyszał. I to nieźle płatne - nawet do 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Kto daje odpowiedzi, ten sporo zarabia - rośnie popularność serwisów typu Q & A

Po blogach i serwisach społecznościowych, kolejnym hitem internetu będą portale typu Questions & Answers. Dlatego coraz częściej interesują się nimi wielcy gracze, tacy jak Facebook czy Onet.pl.

WYBORCZA.BIZ

Najwięcej czasu w internecie spędzają Kanadyjczycy

Kanadyjczyk spędza w internecie przeciętnie 2,5 tys. minut miesięcznie i jest to najdłuższy czas na świecie - wynika z badań firmy comScore.

Kiedy znudzą się procesory

W laboratoriach Intela jedni inżynierowie bawią się klockami Lego, drudzy próbują czytać w myślach. Jeszcze inni - zaprzęgają technologie, by pokazać widzom, że polityk kłamie.

Prezes Streżyńska - lans czy walka o ceny połączeń? W maju koniec kadencji

Patrzę i oczom nie wierzę! Był taki czas, że w kolorowych magazynach więcej było zdjęć tej urzędniczki niż Edyty Górniak - łapie się za głowę jeden z naszych rozmówców.

NetWorld

Zobacz 15 największych tajemnic Google Earth i Street View

Google Earth i Street View to dwa projekty, których głównym elementem są tysiące, jak nie miliony fotografii. Nietrudno było przewidzieć, że przypadkiem (a może celowo?) na części z nich uda się uchwycić trochę dziwnych zjawisk.

Jak ogarnąć logi?

Wiele systemów i urządzeń tworzy dzienniki zdarzeń, jednak mało kto je analizuje. A logi to kopalnia wiedzy. Jak zarządzać logami, by nie przeoczyć ważnych zdarzeń z punktu widzenia bezpieczeństwa naszej sieci?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200