Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft i Adobe razem?... Urząd Komunikacji Elektronicznej chce porozumienia z operatorami GSM... Wola Info o krok od opuszczenia GPW... ABC Data chce akcji Optimusa... Od 1 stycznia 2011 r. faktury prześlemy e-mailem lub faksem... Nowy zarząd Techmeksu nie składa broni... Surowsze kary dla operatorów komórkowych... Podatki zablokowały skok technologiczny... Sony Ericsson szokuje kampanią... 10 najcenniejszych blogów... Aukcja prototypu Facebooka...

COMPUTERWORLD

Musi spełniać oczekiwania

Dopuszczając do przetargu rozwiązania open source trzeba dobrze opisać pożądane licencje i określić czynniki ryzyka.

ZUS podpisał z Asseco Poland umowę na 650 mln zł

Trzyletnia umowa z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych dotyczy usług wsparcia eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Budżet netto umowy wynosi 403 154 918 zł.

Przyznano nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodego naukowca w zakresie informatyki

Zwycięzcą tegorocznej, VI edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego został dr Jarosław Byrka pracujący jako adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, w Zakładzie Złożoności Obliczeniowej i Analizy Algorytmów.

Microsoft Technology Summit 2010 w chmurach

Tegoroczna, warszawska konferencja Microsoft Technology Summit 2010 została zdominowana przez prezentacje rozwiązań i aspektów biznesowych związanych z technologiami cloud computing.

RZECZPOSPOLITA

Mniej białych plam w sieci

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce porozumienia z operatorami GSM. Celem jest zwiększenie dostępu do Internetu i usług telefonii komórkowej. Telekomy wydadzą dodatkowo na inwestycje kilkaset milionów złotych.

GAZETA PRAWNA

Od 1 stycznia 2011 r. faktury prześlemy e-mailem lub faksem

Ministerstwo Finansów zgadza się, aby faktury można było przesyłać od 1 stycznia 2011 r. w pliku PDF e-mailem lub faksem.

Surowsze kary dla operatorów komórkowych

Operatorzy komórkowi, którzy nie wywiązują się z porozumień zawieranych z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty kary.

Jak się robi najlepsze interesy w internecie

E-biznes najlepiej zacząć po godzinach, bez cudzych pieniędzy i na małą skalę i dopiero z czasem założyć firmę. Jeśli pomysł chwyci i tak można dojść do milionów.

Podatki zablokowały skok technologiczny

Polskie przedsiębiorstwa wydają na badania i rozwój niemal czterokrotnie mniej niż ich konkurenci z państw Unii Europejskiej. To efekt wadliwego systemu podatkowego, który nie zachęca do inwestowania w innowacje. Brakuje też systemu wspierającego takie działania.

PULS BIZNESU

Sony Ericsson szokuje kampanią

W tej kampanii telefon testują blondynki, seniorzy i mężczyźni spędzający większość czasu na siłowni.

Etnoszpieg w sieci

Badacze-cienie w domach e-Polaków. Wnioski? Do ludzi uciekamy w Facebooka, szykujemy się na płatne treści w sieci. Telewizory kochamy. W piwnicy.

10 najcenniejszych blogów

Wartość najlepszych blogów rośnie z roku na rok, choć trzeba wiedzieć w jaką tematykę zainwestować.

Aukcja prototypu Facebooka

Adres facemash.com, pod którym Mark Zuckerberg zbudował prototyp Facebooka jest wystawiony na aukcji w serwisie Flippa.

Microsoft i Adobe razem?

Steve Ballmer, prezes Microsoftu odwiedził siedzibę Adobe Systems w San Jose. Rynek spekuluje na temat wielkich zakupów Microsoftu.

PARKIET

Nowy zarząd Techmeksu nie składa broni

Danuta Wieczorek, syndyk upadłej firmy, powinna do końca roku zakończyć prace nad listą wierzytelności.

ABC Data chce akcji Optimusa

Giełdowy dystrybutor przekazał Optimusowi wniosek o zamianę 3,12 mln warrantów na nowe akcje po 1,8 zł za sztukę.

Wola Info o krok od opuszczenia GPW

Francuski Devoteam we współpracy z pozostałymi dużymi akcjonariuszami ogłosił przymusowy wykup akcjo Woli Info. To kolejny krok przybliżający spółkę do opuszczenia parkietu.

NetWorld

Prognozy 2015, trendy 2010

John McHugh, wiceprezes i CMO w firmie Brocade, wymieniany przez tygodnik "Network World" wśród 50 najbardziej wpływowych postaci w branży sieciowej, podczas swojej prezentacji rozpoczynającej konferencję dla europejskiej prasy IT "NetEvents EMEA Press Summit" w Stambule, przybliżył obecnie panujące trendy na rynku ICT oraz naszkicował jego prawdopodobny kształt w roku 2015.

Cisco Borderless Networks kontra HP Converged Infrastructure

Cisco i HP ostatnio rywalizują ze sobą zawzięcie na polu rozwiązań obsługujących oddziały dużych firm. Obie firmy zaprezentowały niedawno niemal jednocześnie wiele produktów, dzięki którym oddziałowe sieci LAN mogą się szybko komunikować z macierzystymi centrami danych.

9 rzeczy, których możesz być pewien w IT

Branża IT rozwija się w tempie tak szybkim, jak chyba żaden inny sektor. Z drugiej strony w świecie nowoczesnych technologii pewne rzeczy są i pozostaną niezmienne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200