Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska nie zapłaciła Duńczykom... Początek końca współpracy Oracle i HP?... Play przekroczył plan... Rząd jest zirytowany ślamazarną budową sieci światłowodowych... E-myto w Polsce pod znakiem zapytania... Podejrzane interesy Deutsche Telekom... LSI Software pyta, kto manipuluje kursem... Mail.ru Group ma zadebiutować na londyńskiej giełdzie... Nokia przechwyciła 18 tys. podrobionych telefonów... Bill Gates pomaga polskiej wsi... Hakerzy skradli facebookową tożsamość szefa Interpolu...

COMPUTERWORLD

Konsulting 2.0, czyli integracja wiedzyPolski rynek usług doradczy to dopiero ok. 20 lat historii. Zmiany jakie na nim nastąpiły widać szczególnie po stronie popytowej. Dziś klienci potrzebują wiedzy pochodzącej z wielu różnych źródeł, aby rozwiązać coraz bardziej kompleksowe problemy.

http://p1.idg.pl/r/ab2a5

Początek końca współpracy Oracle i HP?W zakończonym niedawno kwartale rozliczeniowym przychody Oracle były o 48 proc. wyższe niż przed rokiem. Prezentacji kwartalnych wyników Oracle towarzyszyło pierwsze publiczne wystąpienie Marka Hurda, jako członka najwyższego kierownictwa koncernu. Niewykluczone, że jego osoba będzie punktem zapalnym w relacjach między firmami Oracle i HP.

http://p1.idg.pl/r/95798

E-myto w Polsce pod znakiem zapytaniaCzarne chmury zawisły nad organizowanym przez GDDKiA przetargiem na budowę Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Codziennie pojawiają coraz gorsze informacje na temat jego rozstrzygnięcia. A najpóźniej w styczniu 2012 r. system musi być gotowy...

http://p1.idg.pl/r/2f4d5

Obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce okaTwórcy nowoczesnego sprzętu doganiają rzeczywistość znaną z filmów science-fiction. Firma Brother zaprezentowała specjalne okulary, które potrafią wyświetlić dowolny obraz bezpośrednio na siatkówce oka.

http://p1.idg.pl/r/d3945

RZECZPOSPOLITA

Telekomunikacja Polska nie zapłaciła Duńczykom1,6 mld zł zostaje w kasie Telekomunikacji Polskiej. Spółka poinformowała, że nie zapłaci odszkodowania zasądzonego przez trybunał arbitrażowy w Wiedniu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,537361-Telekomunikacja-Polska-nie-zaplacila-Dunczykom-.html

Rząd: szybciej budować infrastrukturę internetowąRząd zirytowany ślamazarną budową sieci światłowodowych. Minister Michał Boni zbulwersowany niskim wykorzystaniem środków UE na ten cel. Projekt ustawy o otwartym dostępie do sieci za cztery miesiące.

http://www.rp.pl/artykul/538112-Rzad--szybciej-budowac-infrastrukture-internetowa-.html

Romański: Gdzie się zagubił InternetNie trzeba szukać daleko - w promieniu 30 kilometrów od centrum Warszawy są miejsca, gdzie poza działającą byle jak siecią komórkową nie ma żadnej innej możliwości dostępu do Internetu. Skąd szybciej jest pojechać do miasta, niż załatwić coś online.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538110-Romanski--Gdzie-sie-zagubil-Internet.html

Podejrzane interesy Deutsche TelekomDeutsche Telekom, największa firma telekomunikacyjna w UE, ma kolejne kłopoty. Tym razem chodzi o zarzut korupcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538103-Podejrzane-interesy-Deutsche-Telekom.html

Londyn celem potentata internetowego Mail.ruMail.ru Group, właściciel najpopularniejszych w Rosji portali internetowych, jeszcze w październiku ma zadebiutować na londyńskiej giełdzie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538092-Londyn-celem-potentata-internetowego-Mail-ru.html

Play przekroczył planOkoło 4,6 mln klientów ma obecnie P4, operator sieci Play. Do końca roku chce przekroczyć 5 mln abonentów i osiągnąć 11 proc. udziału w rynku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,537968-Play-przekroczyl-plan.html

Bill Gates pomaga polskiej wsiPonad połowa bibliotek wiejskich w kujawsko-pomorskim w ciągu ostatniego roku została podłączona do internetu. Program sfinansowała, fundacja Billa Gatesa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,537843-Bill-Gates-pomaga-polskiej-wsi.html

Nokia przechwyciła 18 tys. telefonówNokia we współpracy z kenijską policją przejęła gigantyczny transport prawie 18 tys. chińskich podróbek telefonów komórkowych na północy Kenii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,537605-Nokia-przechwycila-18-tys--telefonow.html

GAZETA PRAWNA

Efektywną kampanię reklamową w sieci można przeprowadzić już za 2 tys. złEfektywną kampanię w internecie można przeprowadzić nawet za 2 tys. zł. Dla MSP to najskuteczniejszy sposób promocji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/452267,efektywna_kampanie_reklamowa_w_sieci_mozna_przeprowadzic_juz_za_2_tys_zl.html

E-mail zawsze pod ręką, czyli ile kosztuje poczta elektroniczna w telefonie komórkowym

Poczta elektroniczna to obecnie jedna z najpopularniejszych form komunikacji w biznesie. Można mieć do niej dostęp bez noszenia z sobą laptopa. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią komórkę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/452258,e_mail_zawsze_pod_reka_czyli_ile_kosztuje_poczta_elektroniczna_w_telefonie_komorkowym.html

PULS BIZNESU

Szef Interpolu: Skradziono mi tożsamość na FacebookuHakerzy skradli facebookową tożsamość szefa Interpolu Ronalda K. Noble'a i użyli jej do zdobycia informacji na temat operacji prowadzonej przez Interpol.

http://www.pb.pl/a/2010/09/19/Szef_Interpolu_Skradziono_mi_tozsamosc_na_Facebooku

Jakiego koloru jest internet?Jeśli chcesz być oryginalny w sieci, omijaj kolory niebieski i czerwony.

http://www.pb.pl/4/a/2010/09/19/Jakiego_koloru_jest_internet

PARKIET

LSI Software pyta, kto manipuluje kursemPrezes uchyla się od odpowiedzi na pytanie czy podejrzewa kogoś konkretnego o działanie na szkodę spółki. Zawiadomienie wpłynęło do KNF.

http://www.parkiet.com/artykul/969376_LSI-Software-pyta--kto-manipuluje-kursem.html

NetWorld

Czy linuksowa część Novella zostanie sprzedana?Według informacji podanej przez "NewYork Post", istnieją plany podziału Novella na dwie części, z których ta linuksowa miałaby zostać sprzedana strategicznemu inwestorowi. Jeśliby ta informacja miałaby się potwierdzić - pospekulujmy i przyjrzyjmy się kilku potencjalnym kandydatom na takiego inwestora.

http://p1.idg.pl/r/36843

Inteligentne sterowanie domem w nowej odsłonieFirma APA pochwaliła się nową wersją systemu Vision BMS. Został on podzielony na dwa produkty - Family oraz Corporation. Od teraz ten zaawansowany system sterowania budynkiem posiada także moduł trójwymiarowej mapy mieszkania lub innego obsługiwanego obiektu.

http://p1.idg.pl/r/f7411

Steve Jobs najmocniejszy w świecie współczesnych technologiiGrupa brytyjskich ekspertów i dziennikarzy opracowała listę stu najważniejszych osób ze świata współczesnych technologii. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się prezes firmy Apple - Steve Jobs.

http://p1.idg.pl/r/9cea1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200