Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP idzie na wojnę... Ten rok ma być dla Comarchu lepszy... Definitywne porozumienie w sprawie fuzji HP i 3PAR... Hyperion z MNI Telecom na zakupach... Asseco Poland przejmuje firmę IT notowaną na NASDAQ... Firmy chętnie reklamują się na Facebooku czy Naszej-klasie... Fujitsu zwiększa aktywność w Polsce... Nowe komórki nie są bezpieczne... Coraz bliżej startu cyfrowej telewizji naziemnej... City Interactive jest już graczem globalnym...

COMPUTERWORLD

Sieć na rozwiązaniach open sourceOsobną kategorię w konkursie Best of Open Source Software Awards (Bossie Awards) stanowią narzędzia sieciowe. Przedstawiamy nagrodzone rozwiązania.

http://www.computerworld.pl/news/361685.html

Definitywne porozumienie w sprawie fuzji HP i 3PARKierownictwo koncernu Dell oficjalnie wycofało się z licytacji o przejęcie amerykańskiej firmy 3PAR. Koncern HP zapłaci za spółkę ok. 2,35 mld USD. To ponad dwukrotnie więcej niż zakładała pierwotna oferta kierownictwa firmy Dell.

http://p1.idg.pl/r/55684

Asseco Poland przejmuje firmę IT notowaną na NASDAQFirma chce przejąć ponad 6,8 mln akcji Formula Systems (50,19%) dających 51,18% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Wartość transakcji ma nie przekroczyć 145,3 mln USD (prawie 0,5 mld zł).

http://p1.idg.pl/r/1b03d

Fujitsu zwiększa aktywność w PolscePrzedpremierowe prezentacje nowych kasetowych serwerów Fujitsu i przełączników IP/FC Brocade miały miejsce podczas pierwszej w Polsce konferencji Fujitsu C-tec.

http://p1.idg.pl/r/56611

RZECZPOSPOLITA

TP idzie na wojnęTelekomunikacji Polskiej przysługuje prawo do odwołania się od decyzji sądu arbitrażowego w Wiedniu w sprawie sporu z duńskim DPTG. Na razie prawnicy polskiej spółki zapoznają się z uzasadnieniem wyroku - mówi Maciej Witucki.

http://www.rp.pl/artykul/531884-TP-idzie-na-wojne.html

Uwaga na podstawione strony internetoweKlienci banków są w Polsce gorzej chronieni niż w innych krajach UE.

http://www.rp.pl/artykul/4,531827-Uwaga-na-podstawione-strony-internetowe.html

Nowe komórki nie są bezpieczneCoraz więcej wirusów na zaawansowane telefony - ostrzegają eksperci.

http://www.rp.pl/artykul/531002-Nowe-komorki-nie-sa-bezpieczne-.html

Coraz bliżej startu cyfrowej telewizji naziemnejUsuwane są kolejne przeszkody utrudniające start tej nowej usługi. Prywatni nadawcy nie będą np. musieli finansować zakupu dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,531092-Coraz-blizej-startu-cyfrowej--telewizji-naziemnej.html

Strona internetowa dla każdegoSzybko rosnący polski rynek hostingu zainteresował operatorów telekomunikacyjnych i globalnych graczy tej branży.

http://www.rp.pl/artykul/9211,531895-Strona-internetowa-dla-kazdego.html

Hyperion z MNI Telecom na zakupachGrupa telekomunikacyjna budowana przez giełdowe MNI wokół dostawcy Internetu z Katowic - Hyperionu - szykuje kilka transakcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,531892-Hyperion-z-MNI--Telecom-na-zakupach.html

GAZETA PRAWNA

Żywność w sieci bywa droższa, ale jakość zawsze jest wyższaSklep internetowy to metoda na rozwój sprzedaży i szybki rozwój firmy. Sukces notują nie tylko firmy sprzedające produkty niszowe, ale także te z szerokim asortymentem, np. z produktami spożywczymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/447719,zywnosc_w_sieci_bywa_drozsza_ale_jakosc_zawsze_jest_wyzsza.html

Biznes docenił portale społecznościowe - firmy chętnie reklamują się na Facebooku czy Naszej-klasie

Korzystanie z mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Nasza-Klasa, YouTube czy blogi, staje się coraz powszechniejsze. Ta forma komunikacji zyskuje na znaczeniu także w biznesie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/447705,biznes_docenil_portale_spolecznosciowe_firmy_chetnie_reklamuja_sie_na_facebooku_czy_naszej_klasie.html

PULS BIZNESU

City Interactive jest już graczem globalnymSpółka zarobiła w I półroczu 10,5 mln zł. Drugie półrocze ma dla producenta gier być jeszcze lepsze. Przychody z lipca i sierpnia to 27,5 mln zł.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/04/City_Interactive_jest_juz_graczem_globalnym

PARKIET

Ten rok ma być dla Comarchu lepszy Zarząd chce dalej zwiększać udział sprzedaży zagranicznej w przychodach grupy. Niemiecki SoftM ma wkrótce być rentowny.

http://www.parkiet.com/artykul/965210_Ten_rok_ma_byc__dla_Comarchu_lepszy_.html

NetWorld

Rynek dyskowych pamięci masowych wraca na szybką ścieżkę wzrostuIDC donosi: rynek dyskowych pamięci masowych klasy enterprise znacząco wzrósł w II kwartale 2010 r. (porównując rok do roku aż o 20,7%). Obroty na tym rynku zamknęły się w tym kwartale kwotą 6,8 mld USD (rok temu było to 5,6 mld USD).

http://p1.idg.pl/r/adcab

HP i Hynix będą produkować pamięci memrystorHewlett-Packard i Hynix Semiconductor zawarły porozumienie, które przewiduje, że firmy przystąpią do prac nad nowym rodzajem pamięci (memrystor; ang. memristor) i opracują technologię produkcji tego rodzaju układów, tak aby można je było za trzy lata wprowadzić na rynek.

http://p1.idg.pl/r/f4e8c

ITPartner#

Samsung Galaxy Tab - lepszy czy gorszy od iPada?Samsung zaprezentował wyczekiwany od pewnego czasu model tabletu. Galaxy Tab umożliwia czytanie e-booków, przeglądanie zasobów Internetu, oglądanie filmów, nawigowanie z użyciem modułu GPS, a nawet obsługę połączeń telefonicznych.

http://p1.idg.pl/r/2b76e


TOP 200