Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland ma kłopot z dłużnikiem... Sejm odrzucił projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego... Mało chętnych na dotacje na dostęp do Internetu... BlackBerry zarabia na Obamie... Krytyka przez Internet dopuszczalna, kłamstwo zabronione... Odnaleziona dzięki komórce i Google Earth...

COMPUTERWORD

Strategie CIO na kryzys

Jakie projekty będą prowadzili, jakie budżety przygotowują na ten rok, co sądzą o roli IT w czasach kryzysu, czy będą inwestować w green IT - odpowiadają szefowie IT polskich firm i instytucji.

http://www.computerworld.pl/artykuly/60324/Strategie.CIO.na.kryzys.html

MSPSTANDARD

Na etat, czy na wynajem

Wynajem pracowników to czysta oszczędność - zdaniem firm zajmujących się taką działalnością. Nie trzeba zatrudniać ludzi, mozolnie budować zespołu, aby potem ich zwolnić.

http://www.mspstandard.pl/artykuly/60290/Na.etat.czy.na.wynajem.html

RZECZPOSPOLITA

Mało chętnych na dotacje na dostęp do Internetu

W kolejce po pieniądze na sieć dostępu do Internetu tzw. ostatniej mili są tylko czterej oferenci. To niecodzienne zachowanie firm chętnie korzystających z dopłat.

http://www.rp.pl/artykul/19417,246917_Malo_chetnych_na_dotacje_na_dostep_do_Internetu_.html

BlackBerry zarabia na Obamie

Amerykański prezydent-elekt wielokrotnie powtarzał, jak bardzo przywiązany jest do telefonu marki BlackBerry. Gdyby nie był osobą zaufania publicznego, zarobiłby na wspieraniu tej marki nawet 50 milionów dolarów.

http://www.rp.pl/artykul/19417,245982_BlackBerry_zarabia_na_Obamie.html

Krytyka przez Internet dopuszczalna, kłamstwo zabronione

Na forach internetowych klienci nie zostawiają suchej nitki na sklepach i usługodawcach. Gdy jednak zmyślimy opowieści o swoich kłopotach, możemy za to słono zapłacić.

http://www.rp.pl/artykul/55660,246115_W_Internecie_nie_wszystko_wolno.html

Odnaleziona dzięki komórce i Google Earth

Prosty pomysł wykorzystania wyszukiwarki internetowej i telefonu komórkowego pomógł amerykańskim policjantom w odnalezieniu zaginionej dziewczynki. Uprowadzoną rzekomo dziewięciolatkę wyśledzono w rekordowo krótkim czasie.

http://www.rp.pl/artykul/62956,246306_Odnaleziona_dzieki_komorce_i_Google_Earth.html

GAZETA PRAWNA

Sejm odrzucił poselski projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego

Sejm w piątkowym głosowaniu w pierwszym czytaniu odrzucił poselski projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. Wczoraj projekt rządowy skierowany został do komisji infrastruktury.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/105823,sejm_odrzucil_poselski_projekt_nowelizacji_prawa_telekomunikacyjnego.html

GAZETA WYBORCZA

Zakłócenia, których winnym jest Internet

Mieszkańcy różnych miast z całej Polski zgłaszają UKE problemy z zakłóceniami w odbiorze telewizji. Winowajcą jest bezprzewodowy Internet.

http://wyborcza.pl/1,82244,6148474,Prosimy_o_nieregulowanie_odbiornikow__To____internet.html

PARKIET

Asseco Poland ma kłopot z dłużnikiem

Z 84 mln zł, które Prokom Investments miał do końca 2008 r. oddać Asseco Poland, zwrócił jedynie 22 mln zł. Wierzyciel zamiast tak pożądanej gotówki dostał m.in. nieruchomości (w tym ziemię) i samochody.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=639270

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200