Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft zdecydował się na wrogie przejęcie Yahoo... Hawe wydzierżawi światłowód Polkomtelowi... Bank zwróci firmie część nakładów na inwestycje technologiczne... TP SA może zainwestować zamiast zapłacić karę... Przestępca giełdowy konsultantem ds. informatyki... Gospodarcza zadyszka USA omija branżę IT... Microsoft mięknie pod presją użytkowników pecetów...

COMPUTERWORLD

5 zasad harmonijnych relacjiIT musi być partnerem biznesu. Oznacza to otwartość na jego potrzeby i umiejętne zarządzanie relacjami z klientami wewnętrznymi. Zarówno podczas oceny inicjatyw, na etapie realizacji projektu, jak i po przekazaniu systemu do eksploatacji i uczynieniu z niego standardowej usługi.

http://p1.idg.pl/r/356c5

RZECZPOSPOLITA

Wrogie podchody do YahooMicrosoft zmęczyły przeciągające się negocjacje z zarządem Yahoo. Koncern zdecydował się na wrogie przejęcie konkurenta.

http://rp.pl/artykul/126746.html

Microsoft mięknie pod presją użytkowników pecetówJest szansa, że Windows XP pozostanie jeszcze jakiś czas w sprzedaży.

http://rp.pl/artykul/126168.html

TP SA nie chce wystraszyć Canal PlusNa przełomie lata i jesieni TP SA uruchomi satelitarne usługi telewizyjne.

http://rp.pl/artykul/126936.html

Muzyka na trzy iPhonyTrzy iPhony to wystarczające instrumentarium do amatorskiego muzykowania. Udowodnili to entuzjaści z Austrii, którzy wykorzystali swe urządzenia jako gitarę, fortepian i perkusję.

http://rp.pl/artykul/126164.html

Banki będą sprzedawać komórkiTelekomunikacja. Bank Inteligo zostanie wirtualnym operatorem komórkowym. Usługi opierające się na sieci PTC ruszą w tym roku. Podobny projekt rozważają SKOK.

http://rp.pl/artykul/126935.html

Telewizje i urzędnicy o przyszłości cyfryzacjiCiąg dalszy rozmów o cyfrowym nadawaniu. Wczoraj szefowie telewizji spotkali się z urzędnikami z UKE, KRRiT i resortu infrastruktury.

http://rp.pl/artykul/126070.html

Przestępca giełdowy konsultantem ds. informatykiFrancuski makler Jerome Kerviel, podejrzewany o spowodowanie miliardowych strat w banku Societe Generale, nie jest już bezrobotny - od tygodnia pracuje jako konsultant ds. informatyki.

http://rp.pl/artykul/125798.html

GAZETA PRAWNA

Bank zwróci część nakładów na inwestycje technologiczneFirmy będą mogły korzystać z technologicznych kredytów i premii na rozwój nowatorskich rozwiązań.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15448,bank_zwroci_czesc_nakladow_na_inwestycje_technologiczne.html

Trzeba przyciągnąć inwestorów do rynku NewConnectDobry projekt, jakim jest rynek NewConnect, nie będzie miał szans na powodzenie, jeśli na tym rynku nie pojawi się większa liczba inwestorów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15443,trzeba_przyciagnac_inwestorow_do_rynku_newconnect.html

Strony internetowe: operatorzy wirtualni przegrywają z tradycyjnymiTradycyjni operatorzy komórkowi znacznie lepiej wykorzystują internet do walki o klientów niż operatorzy wirtualni.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15440,strony_internetowe_operatorzy_wirtualni_przegrywaja_z_tradycyjnymi.html

Kradzieże z bankowych kont internetowych zwykle skutkiem niefrasobliwości użytkownikówEksperci zajmujący się informatyką śledczą oceniają, że najwięcej kradzieży z bankowych kont internetowych jest konsekwencją niefrasobliwych działań ich użytkowników, którzy często sami ułatwiają złodziejom ominięcie zabezpieczeń.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/15384,kradzieze_z_bankowych_kont_internetowych_zwykle_skutkiem_niefrasobliwosci_uzytkownikow.html

GAZETA WYBORCZA

Streżyńska do TP: Nie zapłacicie kar, ale za to zainwestujcieNiespotykana propozycja UKE: regulator chce zmniejszyć Telekomunikacji Polskiej do minimum pół miliarda kar w zamian za inwestycje w internet na wsi.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5157650.html

TP przyjmuje propozycję UKE"Podejmiemy rozmowy z regulatorem" - tak Telekomunikacja Polska zareagowała na piątkową propozycję UKE, by dogadać się w sprawie zmniejszenia do minimum kar nałożonych na operatora.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5160725.html

Technologie dają dobrze zarobićWygląda na to, że gospodarcza zadyszka USA na razie nie ima się koncernów technologicznych. Po wynikach gigantów branży IT nie sposób poznać, że Amerykanie mniej chętnie sięgają do portfeli.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5160722.html

Europejska konkurencja dla GPS Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystrzelono drugiego satelitę wchodzącego w skład europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo. System ma być konkurencją dla amerykańskiego Global Positioning System (GPS).

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5160716.html

Jak nas nabierają w InternecieTworząc wymyślone postaci na forach internetowych i blogach, firmy promują sprzedawane przez siebie telewizory, telefony komórkowe czy jedzenie. I niszczą konkurencję.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5157647.html

Mroczna tajemnica magnata rosyjskiej telekomunikacjiŁotewska policja i agenci FBI szukają Leonida Rożeckina, wpływowego amerykańskiego milionera, który robił wielkie interesy z rosyjskimi firmami telekomunikacyjnymi. Rożeckin przyleciał w interesach na Łotwę i zaraz zaginął w zagadkowych okolicznościach.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5157642.html

PULS BIZNESU

Hawe wydzierżawi światłowód PolkomtelowiPBT Hawe, spółka zależna operatora telekomunikacyjnego Hawe, podpisała z Polkomtelem umowę dzierżawy światłowodu na odcinku Gorzów Wielkopolski -Poznań - Gniezno. Wartość umowy, zawartej na 3 lata z opcją przedłużenia do 5 lat, szacowana jest na ponad 3,7 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=abe43685-4612-469c-b660-3f7dcedb6e81

UKE przyspieszy migracje komórekZmiana operatora komórkowego z zachowaniem dotychczasowego numeru jest możliwa od wielu miesięcy. Praktyka jest jednak brutalna. Operacja zamiast kilku dni trwa z reguły kilka miesięcy. Ale to się zmieni.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=2d7e70a2-455e-4429-9087-22eeb3fe2770


TOP 200