Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Podział TP dobry dla rynku... Internet bez gwarancji jakości usług ... Blu-ray Disc wygrywa wojnę standardów... Internetowa telewizja nie zagrozi tradycyjnej... Wielofunkcyjne komórki... Maciej Witucki sugeruje zmiany w prawie...

COMPUTERWORLD

Komputronik zbuduje fabrykę komputerówNa terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Komputronik zbuduje m.in. zakład produkcji komputerów i magazyn wysokiego składowania. Szacowany koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/2b0d2

RZECZPOSPOLITA

Pieniądze nie tylko dla GooglePolskie portale przystępują do rywalizacji z globalnym potentatem sieci. Nie mają wyjścia. Wkrótce na reklamę w wyszukiwarkach, którą opanował Google, pójdzie co druga złotówka wydawana na promocję w Internecie.

http://rp.pl/artykul/94395.html

Internetowa telewizja nie zagrozi tradycyjnejInternetowe telewizje nie zagrożą w tym roku tradycyjnym stacjom telewizyjnym.

http://rp.pl/artykul/93552.html

Blu-ray Disc wygrywa wojnę standardówToshiba uznaje prymat technologii wspieranej przez Sony. Porażka będzie kosztować firmę nie tylko prestiż, ale i kilkaset milionów dolarów.

http://rp.pl/artykul/94396.html

Komórka jak szwajcarski scyzorykTelefony już zajęły miejsce odtwarzacza muzycznego i aparatu fotograficznego. Teraz będą jeszcze telewizorem, komputerem, a nawet mapą.

http://rp.pl/artykul/93512.html

Wolność komputerówCzy programy pisane przez hobbistów mogą być równie dobre jak te tworzone przez wielkie koncerny? Ile rzeczywiście płacą za oprogramowanie zwykli użytkownicy i firmy? I czy w ogóle muszą za nie płacić?

http://rp.pl/artykul/93345.html

GAZETA PRAWNA

Vectra: podział TP dobry dla rynku i samej spółkiW tym roku operatorzy kablowi nie obniżą cen, ale ich usługi będą coraz nowocześniejsze. Na rynku będzie trwać konsolidacja, ale z udziałem mniejszych graczy.

http://p1.idg.pl/r/3c120

Euronet kończy wymianę bankomatówPo tym, jak ruszyła akcja wydawania kart z mikroprocesorem, banki i niezależne sieci zaczęły do tej technologii przystosowywać bankomaty.

http://p1.idg.pl/r/3c1e4

Internet bez gwarancji jakości usługRegulamin świadczenia dostępu do sieci komputerowej Metcom zawiera postanowienia, które wyłączają odpowiedzialność przedsiębiorcy i uprawniają go do zatrzymania nienależnej opłaty. Postanowienia takie są niedozwolone, gdyż naruszają prawa konsumentów.

http://p1.idg.pl/r/07ff0

GAZETA WYBORCZA

Laptopy robią się coraz tańsze Komputery przenośne stworzone główne z myślą o uczniach i studentach są tańsze i prostsze w obsłudze od tradycyjnych notebooków. W drugim kwartale tego roku do polskich sklepów trafi pierwszy taki komputer .

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4933916.html

Rozmowa z Anną Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji ElektronicznejJuż przyszłym roku Polacy będą mieli dostęp do prawdziwej cyfrowej telewizji w komórce, a rok później będziemy mogli odejść od analogowej telewizji naziemnej - mówi "Gazecie" Anna Streżyńska, prezes UKE. I przekonuje, że kłótnia o podział TP SA jest dziś tematem drugorzędnym.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4936578.html

PULS BIZNESU

Można nie lubić, ominąć się nie daMaciej Witucki sugeruje zmiany w prawie. W innym wypadku nie będzie inwestować. Chyba że 400 mln EUR w ramach projektów UE.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=6666ad0a-785d-424f-8b71-4deddab74c33&open=sec


TOP 200