Ponad połowa Polaków uważa, że ich prywatne dane nie są należycie chronione

Najmniejsze zaufanie dotyczące bezpieczeństwa danych przechowywanych przez instytucje zaufania publicznego mają w Europie mieszkańcy Hiszpanii i Irlandii. Polacy plasują się w tym rankingu dokładnie w środku stawki, o czym można się przekonać czytając raport opracowany przez Reboot Online, angielską agencję propagującą ideę cyfrowego marketingu.

Dane

Badanie przeprowadzone przez Reboot Online wykazało, że niechlubne pierwsze miejsce zajmuje tu Hiszpania. Aż 78% obywateli tego kraju nie ufa instytucjom publicznym twierdząc, że nie chronią one w należyty sposób ich prywatnych danych. Drugie miejsce zajmuje Irlandia (73%), a kolejne trzy z tym samym wynikiem 68% Belgia, Francja i Wielka Brytania.

Na 10 miejscu znajduje się Polska, z wynikiem 59%. Nie jest może najlepszy wynik, jednak patrząc na średnią wyliczoną dla wszystkich 19 badanych krajów (61% nie ma zaufania), nie mamy się czego wstydzić. Podobny wynik uzyskały trzy kraje: Litwa, Cypr i Niderlandy.

Zobacz również:

Daleko nam jednak do lidera rankingu, czyli Finlandii (ostatnie, czyli najlepsze miejsce). Jest czego zazdrościć, ponieważ tylko 29% obywateli tego kraju uważa, że rząd w niedostateczny sposób chroni jego prywatne dane. Przedostanie miejsce (czyli wciąż bardzo dobre) zajmuje Estonia (40%), a trzecie od końca Szwecja (44%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200