Pomysły na komórki

Sześć spośród ponad stu projektów aplikacji mobilnych stworzonych w technologii

Sześć spośród ponad stu projektów aplikacji mobilnych stworzonych w technologii

Java zostało nagrodzonych w konkursie dla programistów - Mobile Software Masters. Został on zorganizowany przez i Polkomtel. Kapituła konkursu przyznała trzy równorzędne nagrody rzeczowe (telefony Nokia Communicator 9500) i trzy wyróżnienia.

Nagrody otrzymali: Marcin Owczarewicz za projekt ilustrowania wiadomości tekstowych SMS obrazkami pozwalającymi tworzyć komiks; Piotr Gaertig za aplikację do przewidywania cen akcji metodą SVM i Firma Mobilatech za projekt systemu do mobilnego raportowania kupna, sprzedaży i obsługi magazynu. Wyróżnienia otrzymali Adam Piksa za mobilny system ankietowania; Tomasz Kaszuba za projekt bezpiecznego kanału transmisji danych po sieci GSM przy wykorzystaniu klucza sesyjnego i Marcin Dębicki za projekt utworzenia kanału dystrybucyjnego dla systemów CRM.

Firma Polkomtel obiecała laureatom, że projekty zostaną rozpatrzone pod kątem możliwości ich komercjalizacji. Natomiast Oracle zaproponował im podjęcie współpracy z działającym w warszawskim biurze tej firmy Centrum Oprogramowania Mobilnego. Niestety, żadna z prac w konkursie Mobile Software Masters nie była na tyle nowatorska, aby przyznać nagrodę główną. Zwycięzca miał otrzymać ponad 22 tys. zł. Mimo to przedstawiciele organizatorów są zadowoleni z efektów konkursu i planują kolejną jego edycję.


TOP 200