Pomoc jednego

W projekcie Pomost dla ośrodków pomocy społecznej nie ma już katowickiej spółki 2Si Sieciowe Systemy Informatyczne, a w Pulsie dla urzędów pracy, o czym już pisaliśmy, zabrakło Andersen Consulting. Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej nie podaje wprawdzie terminu zakończenia projektu - jednak możliwe jest, że CSBI i ComputerLand przekażą ostateczne wersje oprogramowania jeszcze w tym roku.

W projekcie Pomost dla ośrodków pomocy społecznej nie ma już katowickiej spółki 2Si Sieciowe Systemy Informatyczne, a w Pulsie dla urzędów pracy, o czym już pisaliśmy, zabrakło Andersen Consulting.

Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej nie podaje wprawdzie terminu zakończenia projektu - jednak możliwe jest, że CSBI i ComputerLand przekażą ostateczne wersje oprogramowania jeszcze w tym roku.

2Si mija się z prawdą

Po kwietniowych testach wstępnych, które ujawniły ponad 500 problemów, Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej rozwiązało umowę z katowicką 2Si Sieciowe Systemy Informatyczne. Tymczasem pytany przez nas w końcu maja br., czyli już po rozwiązaniu umowy, Lesław Klimczyk, odpowiedzialny za projekt w 2Si, stwierdził, że nic nie wskazuje na to, iż resort zrezygnuje ze współpracy z katowicką spółką. Co więcej, dodał, że 2Si czeka na ponowne testy, o których - jak przyznają przedstawiciele MPiPS - nigdy nie było mowy. Dzisiaj 2Si ustami Macieja Gadomskiego, dyrektora katowickiego oddziału, przyznaje, że Lesław Klimczyk "minął się z prawdą".


TOP 200