Poly przedstawia nowe rozwiązania do wideokonferencji

Firma Poly (wcześniej Plantronics i Polycom) zaprezentowała nową serię urządzeń wideo do obsługi wideokonferencji Zoom Rooms. Są to dwa zintegrowane systemy wideo (Poly Studio X30 i Poly Studio X50), które nie wymagają zewnętrznego komputera do obsługi Zoom Rooms i oferują nowe funkcjonalności Poly MeetingAI. Istotną zaletą rozwiązań są ceny, co powoduje iż mogą sobie na nie pozwolić nawet niewielkie firmy.

Urządzenie Poly Studio X30 może obsługiwać małe biura i sale konferencyjne, obsługuje wideo 4K UHD i posiada wbudowane funkcje bezprzewodowego udostępniania treści. Model obsługuje pełen zakres możliwości Poly MeetingAI, dzięki czemu zapewnia wrażenia niczym z profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej.

Drugi większy model Poly Studio X50 oferuje jeszcze wyższy poziom wychwytywania głosu oraz wysokiej jakości głośniki stereo dostosowane do potrzeb sal konferencyjnych średniej wielkości. Oprócz nowych funkcji Poly MeetingAI, Poly Studio X50 obsługuje podwójne ekrany Zoom Rooms, znacznie rozszerzając możliwości wykorzystania w większych pomieszczeniach. Oferuje także wideo o jakości 4K UHD, 5-krotny zoom, bezprzewodowe udostępnianie treści i wejście/wyjście audio.

Zobacz również:

  • Smart retail w 2023
  • Koniec z wieloma komunikatorami naraz? Cisco dodaje MS Teams do swoich narzędzi
  • HP zamierza przejąć Poly

Oba modele Poly Studio X mogą być ustawione i zamontowane na różne sposoby i w dowolnym miejscu, a ich złącza skierowane są w dół. W celu zapewnienia jeszcze łatwiejszej instalacji i eksploatacji urządzeń, firma Poly wprowadza nowy kontroler dotykowy Poly TC8, który oferuje natywny interfejs Zoom Rooms, wysoką wydajność i pojedynczy kabel sieciowy Ethernet. Dzięki niemu nie trzeba rozciągać kabli ani przewodów między stołami, aby połączyć się ze zintegrowanym systemem wideo.

To, na co warto zwrócić uwagę, to ceny systemów Poly Studio. Ceny Poly Studio X30 i Poly Studio X50 będą wynosić odpowiednio 2199 USD i 3499 USD (obejmują kontroler Poly TC8) i będą dostępne w przedsprzedaży w listopadzie i będą powszechnie dostępne w Ameryce Północnej, Europie i na wybranych innych rynkach od grudnia 2019 r.

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200