Polskie miasta w czołówce najbezpieczniejszych ośrodków

Za trzy najbezpieczniejsze ośrodki outsourcingowe na świecie - wg zestawienia firmy Datamonitor - uznano Pragę, Warszawę i Brno. Na czwartym miejscu znalazł się Kraków. Według autorów raportu, tak w Czechach, jak i w Polsce nie brakuje dobrze wykształconej kadry IT.

Pozycję Polski i naszych południowych sąsiadów dodatkowo podnoszą zlokalizowane w obu krajach ośrodki kompetencyjne największych międzynarodowych korporacji doradczych z branży IT. Nie bez znaczenia jest też fakt, że z roku na rok wzrasta wizerunek krajów Europy Środkowo-Wschodniej jako solidnych partnerów w zakresie outsourcingu usług IT dla organizacji z Europy Zachodniej.

Ostateczna pozycja poszczególnych placówek w rankingu jest też pochodną m.in. stabilności lokalnej gospodarki, bezpieczeństwa geopolitycznego, a także bezpieczeństwa infrastruktury oraz poziomu kosztów oferowanych usług outsourcingu IT. W pierwszej 10-tce znalazły się też miasta z Kanady, Irlandii, Ukrainy i Indii oraz Singapur. Z kolei za najbardziej ryzykowne lokalizacje centrów outsourcingowych uznano miasta w Pakistanie, Kolumbii, Meksyku, Indonezji, Nigerii i w Bangladeszu. Zestawienie przygotowywane jest raz w roku w ramach inicjatywy Black Book of Outsourcing. Obejmuje 25 najbardziej ryzykownych i 25 najbezpieczniejszych miast z perspektywy nabywców usług outsourcingu IT. Ranking sporządzono na bazie badania ankietowego przeprowadzonego wśród ponad 3000 członków kadry zarządzającej międzynarodowych korporacji.


TOP 200