Polskie kadry

Wkrótce moduł kadrowo-płacowy firmy DST może stać się częścią systemu Baana.

Wkrótce moduł kadrowo-płacowy firmy DST może stać się częścią systemu Baana.

Baan nigdy nie miał własnego modułu zarządzania personelem. Firma jedynie współpracowała lokalnie z ich dostawcami. W Polsce od 1998 r. taką współpracę nawiązano z DST z Rudy Śląskiej. Przed czterema laty DST przepisała własny produkt działający dotąd w środowisku NetWare, używając narzędzi Baan Tools. System powstał przy finansowym współudziale firmy Apexim SA, partnera Baana. System kadrowo-płacowy ma taki sam interfejs, jak inne moduły Baan IV i może korzystać z tej samej bazy danych.

Obecnie większość z ok. 60 klientów Baana w Polsce korzysta z systemu Baan IV Zarządzanie Personelem.

Europa czeka

"Przetłumaczyliśmy także nasze rozwiązanie na język niemiecki i angielski. Prezentowaliśmy je podczas targów CeBIT. Poszukujemy partnerów, którzy dokonaliby jego pełnej polonizacji. Szukamy klientów poza granicami Polski" - mówi Krzysztof Sromek, prezes DST sp. z o.o. "W Hanowerze spotkaliśmy się także z programistami z Holandii, którzy rozwijają pakiet Baana" - dodaje.

DST przygotowuje obecnie wersję modułu kadrowo-płacowego, współpracującą z nową wersją pakietu - iBaan ERP 5. Będzie on standardowo oferowany w wersjach: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Na rynku ma się pojawić w lipcu br. Już teraz jednak jego wstępną wersję zaprezentowano na spotkaniu użytkowników i partnerów Baana w Rzymie podczas konferencji inForum.

DST w standardzie

Przedstawiciele DST prowadzą też rozmowy z Invensysem, właścicielem Baana, na temat podpisania szerszej umowy o współpracy, w tym włączenia swojego produktu do standardowej wersji systemu iBaan. "Firma ta szuka odpowiedniego modułu do zarządzania personelem, którego nie posiada" - mówi Krzysztof Sromek. "Mamy nadzieję, że system kadrowo-płacowy DST stanie się częścią naszego pakietu" - twierdzą przedstawiciele Baan Polska.

Obecnie 50-60% przychodów DST pochodzi ze sprzedaży modułu Baan IV Zarządzanie Personelem. W ubiegłym roku obroty firmy wyniosły ok. 4 mln zł. Rozwiązanie firmy z Rudy Śląskiej stosują także klienci, którzy nie dysponują systemem Baana, m.in. Huta Sędzimira, korzystająca z IFS Applications. DST ma także własne oprogramowanie wspomagające zarządzanie małą i średnią firmą - SAHiP (System Administracji Handlem i Produkcją).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200