Polskie drużyny lecą do Sydney na finały Imagine Cup 2012

Dzisiaj polska reprezentacja wylatuje na światowe finały Imagine Cup 2012. W dniach 6-10 lipca w Sydney trzy zespoły studentów z polskich uczelni, z Warszawy, Poznania i Gdańska, będą walczyć o miejsca na podium.

W tym roku konkurs obchodzi swój 10 jubileusz. W Sydney pojawi się ok. 1000 osób - finalistów konkursu, ich mentorów, sędziów i dziennikarzy. Wśród nich 3 zespoły z Polski, które pokonały 4500 polskich studentów biorących udział w konkursie. Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w składzie: Mariusz Chmielewski (Mentor), Weronika Ślusarska, Marcin Kukiełka, Jakub Kędzior, Adam Pabiś z projektem SAPER, aplikacją na Windows Phone, która wykrywa i analizuje, jaki rodzaj materiału wybuchowego znajduje się w ziemi. Drugi polski zespół to Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w składzie: Tomasz Malesza, Marek Banaszak, Michał Kulikowski, Piotr Kowalczyk, Adam Kuczyński z projektem REH THE DRAGON, oprogramowaniem z wykorzystaniem technologii Kinect służącym do rehabilitacji dzieci poprzez program do ćwiczeń oparty na zabawie. Trzeci polski zespół, który jedzie do Sydney to THE STACK z Politechniki Gdańskiej z projektem ZZ BRAILLE READER, aplikacją na Windows Phone, która pokazuje tekst napisany w alfabecie Braille na telefonie, bez konieczności używania żadnego dodatkowego sprzętu.

"Prace zwycięzców Imagine Cup 2012 charakteryzuje duża empatia na problemy i wyzwania społeczne - zdrowie, rehabilitację, edukację, bezpieczeństwo, aktywność sportową. Ponadto pokazują one pogłębioną znajomość współczesnych technologii informatycznych i duże zacięcie artystyczne, dzięki czemu interfejs przygotowanych rozwiązań jest ładny i przyjemny w użyciu"- ocenia Tadeusz Golonka, przewodniczący jury Imagine Cup 2012. Polskim partnerem firmy Microsoft w organizacji zawodów jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki.

Zobacz również:

  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”
  • Chmura IBM dla sektora edukacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200