Polskie domeny w Onecie

Onet.pl wdrożył porozumienie z NASK, dotyczące rejestracji i utrzymywania polskich domen internetowych (zakończonych rozszerzeniem .pl). Uruchomiona została także rejestracja domen funkcjonalnych: com.pl, org.pl, net.pl, biz.pl oraz info.pl.

Przedstawiciele portalu mowią, że dla użytkowników Onet.pl jest to wydarzenie o charakterze przełomowym, ponieważ "rejestracja jest w pełni zautomatyzowana, zarządzanie i obsługa domeny są przyjazne Internaucie, a płatności dokonywane on-line".

W nowym systemie domena uruchomiana jest w ciągu 24 godzin od chwili uiszczenia płatności - założenie domeny odbywa się automatycznie, bez pośrednictwa firm i osób trzecich (rejestracja trwa tylko kilka minut).

Zobacz również:

  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie
  • Kod źródłowy WWW sprzedany
  • Ten portal pozwoli firmom użyteczności publicznej usprawnić kontakt z klientami

"Ułatwiona rejestracja i obsługa wpłynie na znaczący wzrost liczby rejestrowanych domen pl" powiedział Andrzej Zachwieja, dyrektor działu serwisów komunikacyjnych Onet.pl. Serwis umożliwiający rejestrowanie domen uruchomiono już w sierpniu ubiegłego roku - do tej pory jednak jedynym partnerem Onetu była amerykańska firma rejestrująca domeny międzynarodowe – Register.com. W tym czasie Onet.pl zarejestrował kilkadziesiąt tysięcy domen o rozszerzeniu com, org, net, biz, oraz info.

Przedstawiciele Onetu zapowiadają, że następnym etapem współpracy portalu z NASK będzie wprowadzenie możliwości rejestrowania wszystkich polskich domen, w tym ponad stu domen typu regionalnego.

Więcej informacji:

http://domeny.onet.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200