Polskie domeny od home.pl

Firma home.pl zawarła z NASK (Naukową i Akademicką Siecią Komputerową) porozumienie w zakresie warunków rejestracji i utrzymywania nazw domen internetowych. Porozumienie zakłada, że home.pl dostosuje procedury i system rejestracji dla domen z sufiksem ".pl". Firma zamierza już w sierpniu wprowadzić do swojej oferty rejestrację i utrzymywanie takich domen - ma to się odbywać bez udziału NASK.

Przedstawiciele home.pl zapowiadają, że usługa będzie w pełni zautomatyzowana - rejestracja domen i zarządzanie nimi odbywać się będzie za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

"Naszą ambicją jest stać się do końca bieżącego roku największym po NASK rejestratorem domen z końcówką .pl. Chcemy wykorzystać pozycję lidera usług hostingowych i także na polu usług rejestracji i utrzymania domen odegrać wiodącą rolę. Dla klientów to dobra wiadomość, bowiem wkrótce zaproponujemy im zupełnie nowy model obsługi oparty w głównej mierze o rozwiązania w pełni automatyczne." mówi Krystian Stypuła, dyrektor Biura Obsługi Klienta home.pl.

Zobacz również:

  • Amerykański gigant handlowy uruchomi polską platformę Amazon.pl
  • Kod źródłowy WWW sprzedany
  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200