Polskie CA zwiększy przychody

Marcin Motel, kierujący pracami polskiego oddziału CA od grudnia ubiegłego roku, zakłada w ciągu dwóch lat co najmniej dwukrotne powiększenie przychodów spółki.

Jak informowaliśmy wcześniej, Polska została przemieszczona przez CA do regionu, zdaniem centrali spółki, o dużym potencjale wzrostu, obok innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Nasz kraj w strukturach CA tworzył wcześniej operacyjny obszar m.in. wraz z Austrią, Szwajcarią czy Niemcami.

- To korzystne przegrupowanie przyniesie polskiemu oddziałowi więcej środków, które możemy zainwestować w rozwój kadr, zasobów oraz poszerzanie rynku - mówi Marcin Motel. Wśród swoich planów Marcin Motel wymienia przede wszystkim dywersyfikację bazy klientów.

- Nasze referencje obejmują obecnie największe instytucje takie jak PZU, NBP czy ZUS. Od 20 proc. naszych klientów osiągamy 80 proc. naszych przychodów. Moim zdaniem ogranicza to rozwój w dużym stopniu. Chciałbym, aby co najmniej połowa przychodów pochodziła z sektora średnich i mniejszych przedsiębiorstw - mówi Marcin Motel. - Zakładam także przynajmniej dwukrotny wzrost przychodów naszego oddziału w ciągu dwóch lat. Szacujemy, że wartość rynku na rozwiązania do zarządzania infrastrukturą w Polsce sięga około 120 mln USD. Zmierzamy do tego by nasz udział sięgał 10 i więcej procent.

Wraz ze zmianami w CA na szczeblu globalnym, polski oddział chce intensywniej współpracować z partnerami. - Proces rozbudowy sieci sprzedaży o kolejnych partnerów trwa od połowy listopada ubiegłego roku. Potencjalni kandydaci zostali już zidentyfikowani. Chcemy pozyskać kilkanaście spółek obsługujących rynek korporacyjny w czterech najważniejszych sektorach - finansowym, telekomunikacyjnym, przemysłowym oraz administracji publicznej. Umowy powinny zostać podpisane w ciągu najbliższych pięciu miesięcy - zapowiada Marcin Motel. - Efekty zmian będą w pełni widoczne w kolejnym roku finansowym, który rozpocznie się w kwietniu br.

Zmiana na stanowisku country managera polskiego oddziału CA nastapiła w grudniu 2005 roku. Marcin Motel zastąpił dotychczasowego szefa spółki Andrzeja Staniszczaka, który objął stanowisko account director dla krajów Europy Środkowo - Wschodniej i Rosji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200