Polski startup w międzynarodowym konkursie Smarta100

Basia Nowacka to jedyna reprezentantka Polski, która bierze udział w brytyjskim konkursie dla start up'ów Smarta 100. Jej projekt internetowy, nad którym pracuje już 2 lata ma szansę wygrać 10 000 £. Jest to narzędzie do komunikacji online, które pozwoli organizować i porządkować internetowe dyskusje.

Projekt Basi - Yoomoot.com, który bierze udział w konkursie Smarta100 to narzędzie do komunikacji online, które pozwoli organizować i porządkować internetowe dyskusje. To taka "wikipedia dla dyskusji" - można tam prowadzić dysputy na dowolny temat. Od innych forów różni się tym, że podobnie jak w Wikipedii administrują go sami użytkownicy. Innym usprawnieniem jest odpowiednie powiązanie ze sobą pytań i odpowiedzi.

Na razie portal jest rozbudowywany przez grupę ochotników. Po uruchomieniu pierwszej wersji serwisu w ekspresowym tempie zdobył 1000 zarejestrowanych użytkowników i ponad 35 tysięcy unikalnych użytkowników. Do tej pory finansowany był z prywatnych źródeł jego twórców, ale żeby przebudowana wersja strony mogła wystartować i zdobyć zakładane 50 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie - potrzebuje wygranej w konkursie Smarta100.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca

Od momentu swojego debiutu Yoomoot zdążył już wziąć udział w kilku konkursach promujących młody biznes. Dwukrotnie firma Basi Nowackiej dotarła w nich do półfinału, raz znalazłavsię w ścisłym finale, a raz zajęła piąte miejsce. Największym sukcesem był jednak triumf w konkursie Smarta 100, w którym Yoomoot znalazł się w setce najbardziej pomysłowych, oryginalnychi ekscytujących małych firm z Wielkiej Brytanii. Basia jest w tym towarzystwie nie tylko jedyną Polką, ale też najmłodszą uczestniczką.

Pod adresemhttp://vimeo.com/8552538 można obejrzeć filmik o działaniu Yoomoot, a pod tym poczytać o projekcie i na niego zagłosować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200