Polski startup laureatem prestiżowej nagrody na konferencji UNLEASH World

Polski startup technologiczny Talent Alpha wygrał prestiżową nagrodę Grand Prix na konferencji UNLEASH World w Paryżu. Dzięki platformie tworzonej przez Talent Alpha 700 tysięcy osób pracujących w małych i średnich firmach IT z Europy Środkowo-Wschodniej będzie mogło realizować projekty dla klientów z całego świata w modelu Human Cloud.

Talent Alpha wygrał finał konkursu dla startupów na głównej scenie UNLEASH World – największej konferencji dla branży HR poświęconej przyszłości pracy i technologii. Konferencja nazywana „Epicenterum rewolucji na rynku pracy” skupiła w tym roku 4500 uczestników, 250 spikerów z największych firm, 200 wystawców i 100 startupów.

Wydarzenie było punktem kulminacyjnym wszystkich konferencji i konkursów startupowych UNLEASH odbywających się przez cały rok w różnych punktach globu. Zwycięstwo oznacza, że polski startup został doceniony przez najlepszych z najlepszych w świecie HR.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Twórca Ethernetu uhonorowany nagrodą A. M. Turing Award
  • Współzałożyciel LinkedIn wychodzi z zarządu OpenAI

Talent Alpha tworzy platformę technologiczną, która dzięki wykorzystaniu tzw. Talent Science, w doskonały sposób dopasowuje zespoły specjalistów IT do projektów po stronie klienta w czasie rzeczywistym. W czasach, gdy liczba niezapełnionych stanowisk w branży technologicznej na świecie zbliża się do 10 milionów, a procesy rekrutacyjne potrafią trwać kilka miesięcy, rozwiązanie Talent Alpha może zrewolucjonizować branżę usług IT.

„Otwieramy dla globalnego biznesu nowe, nieodkryte wcześniej źródło specjalistów. W samej tylko Europie Środkowo-Wschodniej jest około 700 tysięcy osób pracujących w ponad 25 tysiącach małych i średnich przedsiębiorstw technologicznych. Nasze Software House’y bardzo chętnie podejmą współpracę z międzynarodowymi, dużymi firmami. Dotąd było to niemożliwe, gdyż ich skala działalności i siła przebicia były zbyt małe. Teraz mogą zdobyć ciekawe projekty dla swoich zespołów, nie bojąc się jednocześnie, że duże korporacje przejmą ich pracowników”, mówi Przemek Berendt - założyciel i prezes Talent Alpha

Platforma Talent Alpha umożliwia klientom przeszukiwanie bazy specjalistów dostępnych praktycznie od zaraz. W systemie znajdą oni informacje o tym jakie umiejętności ma dana osoba – zarówno w obszarze twardym, jak i miękkim. Wszystko potwierdzone jest przez obiektywne, zewnętrzne i wewnętrzne testy. Z kolei specjaliści w czasie trwania projektu otrzymają informacje zwrotne o efekcie prac, swoich postępach, a także wskazówki nad czym powinni jeszcze popracować.

„Naszą misją jest uwalniać talenty – po angielsku To Unleash Talent. Dlatego podwójnie cieszymy się z nagrody na konferencji, której nazwa i cała tematyka idealnie oddaje to nad czym pracujemy. Wierzymy, że każdy z nas ma swoje mocne strony, potrzebuje tylko właściwego projektu i otwartych możliwości, by je rozwinąć. Wierzymy także, że nasze przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i mogą zdobyć świat, jeśli tylko będą miały odpowiednią platformę współpracy z globalnymi klientami” – podsumowuje Przemek Berendt.

Źródło: Talent Alpha

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200