Polski rynek wart był w 2010 roku 226 mln USD

Zgodnie z raportem IDC "Poland Enterprise Application Software Market 2011-2015 Forecasts and 2010 Vendor Shares", rynek wzrósł o 14,7% w porównaniu do roku 2009, kiedy to wartość sprzedaży aplikacji biznesowych wyniosła 197 mln USD.

SAP pozostaje największym dostawcą zintegrowanych aplikacji biznesowych z 39,9 proc. udziałem w rynku pod względem wartości sprzedanych licencji (39,8% w roku 2009). Firma ta przewodzi rankingowi dostawców aplikacji biznesowych, osiągając udział w rynku przekraczający sumę udziałów kolejnych pięciu dostawców. Są to w kolejności wielkości sprzedaży: Comarch, Oracle, IFS, BPSC i Microsoft.

"Wzrostowi rynku aplikacji biznesowych sprzyjały rosnące wskaźniki gospodarcze, dzięki czemu firmy odmroziły budżety na inwestycje w informatyczne wsparcie zarządzania" - powiedział Tomasz Słoniewski, Research Manager Software, IDC Poland. "Na wdrożenia zaawansowanych rozwiązań aplikacyjnych zdecydowało sie wiele instytucji publicznych, co dodatkowo korzystnie wpłynęło na odbicie się rynku po kryzysowym roku 2009" -dodaje

"Polski rynek ERP i aplikacji biznesowych funkcjonuje tak, jak ma to miejsce na rozwiniętych rynkach europejskich: o wyborze rozwiązań IT decyduje rzetelna analiza biznesowa i wybór sprawdzonych w danej branży najlepszych praktyk" - komentuje Grzegorz Rogaliński, prezes SAP Polska.


TOP 200