Polski partner SAP otwiera oddział w Szwajcarii

Pod koniec marca br. działalność rozpoczęła spółka Hicron Schweiz AG. Szwajcarska firma ma specjalizować się m.in. w obsłudze kompetencyjnej oraz wdrożeniach dla branży motoryzacyjnej, produkcji przemysłowej oraz firm z sektora ubezpieczeniowego i handlowego.

Połowę udziałów nowej spółki kontroluje firma Hicron Consulting. Właścicielami pozostałej części akcji jest czwórka nowych partnerów polskiej spółki. Partnerzy szwajcarscy będą pełnić także rolę kierowników projektów.

"Głównym motywem powołania spółki w szwajcarii jest poszerzenie naszej działalności w Europie Zachodniej. Chcieliśmy także zapewnić stałym klientom HICRON jeszcze lepszy dostęp do naszych usług, co będzie możliwe dzięki stałej obecności naszych partnerów w Szwajcarii. Podczas poszukiwania dogodnej lokalizacji wybór padł na Szwajcarię, głównie ze względu na klientów i lokalnych partnerów biznesowych, dzielących naszą wizję rozwoju zagranicznej spółki" - mówi Remigiusz Efinowicz, członek zarządu firmy HICRON i rady nadzorczej szwajcarskiej spółki. Przedmiotem działalności firmy Hicron są usługi technologiczne i konsultingowe związane z projektowaniem i wdrażaniem dedykowanych rozwiązań informatycznych opartych m.in. na platformie SAP. Szwajcarski oddział, podobnie jak polska spółka specjalizować będzie się m.in. w branżowych rozwiązaniach dla firm produkcyjnych działających na rynku motoryzacyjnym i branży technologicznej. Realizowane są również projekty konsultingowe i programistyczne dla firm z sektora przemysłowego i ubezpieczeniowego.

Od momentu powstania spółki świadczy ona usługi dla trzech szwajcarskich firm z branży usługowej, zbrojeniowej i motoryzacyjnej na zasadach stałej współpracy. "Za granicą obsługujemy przede wszystkim spółki MAN Commercial Vehicles, Volvo Construction Equipment, i szwajcarskiego importera grupy Volkswagen - AMAG. Jako podwykonawca SAP Niemcy mamy również duży udział w powstaniu wzorca nowego systemu dla importerów Porsche - część modłów tego systemu: jak Demand Planing czy Billing jest naszego autorstwa. W roku 2009 udało nam się pozyskać również pierwszych klientów zachodnioeuropejskich w branży zbrojeniowej" - podkreśla Remigiusz Efinowicz. Przedstawiciele nowopowstałej firmy mają jednak nadzieję, że otwarcie oddziału w Szwajcarii pozwoli na zwiększenie udziałów w lokalnym rynku.

W serwisie ERPStandard.pl przeczytasz też:

Jaka jest główna przyczyna porażki wdrożenia?

itelligence rozszerza działalność na rynek energetyczny

Firmy stawiają na SaaS

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200