Polski odkrywca

Microsoft udostępnił polską wersję przeglądarki WWW.

Microsoft udostępnił polską wersję przeglądarki !WWW.

Od końca września br. na serwerze internetowym Microsofta, pod adresemhttp://www.microsoft.com/ie_intl/pl./ można znaleźć najnowszą wersję przeglądarki stron WWW Internet Explorer 3.0. Światowa premiera produktu w angielskiej wersji językowej odbyła się w połowie sierpnia br. Zdaniem Jacka Myrchy z polskiego przedstawicielstwa firmy, w zlokalizowanym Explorerze 3.0 usunięto wszystkie błędy, na które do tej pory skarżyli się użytkownicy wersji amerykańskiej.

Cztery w jednym

Oprócz zlokalizowanej przeglądarki WWW, użytkownicy mogą bezpłatnie wgrać z Internetu polskie wersje programów Microsoft NetMeeting, Mail and Newsreader 1.0 i Citrix WinFrame Client. NetMeeting jest oprogramowaniem, służącym do prowadzenie rozmów telefonicznych i konferencji przez Internet oraz do współdzielenia aplikacji między użytkownikami Windows 95 i NT 4.0. Internet Mail jest klientem poczty elektronicznej SMTP/POP3, natomiast Internet Newsreader pozwala na uczestnictwo w grupach dyskusyjnych za pośrednictwem Explorera 3.0. Oprogramowanie klienckie Citrix WinFrame pozwala na uruchamianie aplikacji Windows z poziomu przeglądarki bez potrzeby instalowania ich na dysku lokalnym (do korzystania z programu konieczne jest posiadanie oprogramowania serwera WinFrame, firmy Citrix).

Własny Explorator

W połowie września br. Microsoft wprowadził Internet Explorer Administration Kit 3.0 (IEAK) - zestaw narzędzi, które mają ułatwić przystosowanie przeglądarki do potrzeb całego przedsiębiorstwa. Za pomocą pakietu możliwe jest m.in. definiowanie wyglądu przeglądarki np. przez dodanie dowolnego firmowego logo, uproszczenie procesu instalacji oprogramowania dla dużej liczby użytkowników. Administrator może z poziomu serwera zarządzać instalacją przeglądarek i ustawieniami na stacjach użytkowników.

Na razie IEAK 3.0 nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Na świecie oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie - użytkownik pokrywa jedynie koszty wysyłki (ok. 20 USD).


TOP 200