Polski oddział Lenovo Data Center Group ma nowego szefa


Lenovo Global Technology Poland Sp. z o.o. ma nowego Country Managera. Z początkiem lipca stanowisko to objął Roman Sioda. Pokieruje on polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się w sprzedaży serwerów, pamięci masowych i urządzeń sieciowych, a także rozwiązań dla centrów danych.

Roman Sioda posiada tytuł MBA Uniwersytetu w Reading w Wielkiej Brytanii. Od początku swojej kariery zawodowej przez 17 lat był związany z firmą IBM, w której do maja 2015 roku zajmował stanowisko Industry Solutions Sales Managera dla rynków finansowych i polskiego sektora bankowego.

Poprzednio Roman Sioda pracował także w firmie Oracle na stanowisku Senior Sales Managera, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż usług na rynku finansowym, telekomunikacyjnym oraz w sektorze produkcyjnym w regionie Europy Środkowej i Wschodnie

Zobacz również:

"To wielka przyjemność, a zarazem wyzwanie móc pokierowa pracami polskiego oddziału Lenovo Data Center Group. W swojej pracy dla Lenovo DCG będę mógł wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte w IBM, od którego w 2014 roku Lenovo przejęło dział serwerów x86. Patrząc w przyszłość zmierzamy w Lenovo w kierunku rozbudowania oferty produktowej, szczególnie w obszarze pamięci masowych, oraz będziemy koncentrowa się zarówno na pozyskiwaniu nowych klientów jak również dedykowanych partnerów handlowych" - powiedział Roman Sioda.

Do lipca polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, od momentu jego wydzielenia w kwietniu 2017 ze struktur Lenovo Technology B. V., kierował Marcin Gajdziński, który rozstał się z firmą.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.