Polski komputer sieciowy

DTK Computer Polska we współpracy z krakowską firmą ABA wprowadza na rynek nową wersję komputera sieciowego DTK ABA-X2, zaprojektowanego i produkowanego w Polsce.

DTK Computer Polska we współpracy z krakowską firmą ABA wprowadza na rynek nową wersję komputera sieciowego DTK ABA-X2, zaprojektowanego i produkowanego w Polsce.

ABA-X2 jest "cienkim klientem", wykorzystującym standardową, zintegrowaną płytę główną z chipsetem INTEL 810E2 i procesorem Celeron. Obsługuje praktycznie wszystkie protokoły niezbędne do współpracy ze środowiskami Windows, Citrix MateFrame i Unix/Linux.

Zobacz również:

  • Koncepcja sieci jako usługi zyskuje na popularności

Komputer jest wyposażony w prosty i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika. Zaawansowany system zdalnej administracji i kontroli pracy użytkowników zapewnia szybką instalację i konfigurację nawet kilkuset komputerów.

DTK ABA-X2 gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa pracy m.in. dlatego, że pamięć flash, na której rezyduje oprogramowanie, nie jest dostępna w trybie normalnej pracy końcówki sieciowej. Oprogramowanie oferuje m.in. obsługę IPSec, zapewniającą szyfrowanie wszystkich transmisji sieciowych algorytmem 3DES. Komputer obsługuje protokół SSH i jest wyposażony w system ochrony sesji graficznych MIT Magic Cookie. Opcjonalnie może być wyposażony w system identyfikacji użytkownika na podstawie inteligentnej karty (smart card). Obudowa komputera jest wykonana z metalu. Projekt obudowy opracowali polscy specjaliści z zakresu projektowania form przemysłowych.

Seryjna produkcja końcówek DTK ABA-X2 została już uruchomiona przez DTK w Krakowie. Produkt jest oferowany w kilku wersjach w cenie ok. 1500 zł.

Więcej informacji: www.dtk.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200