Polski SmartSuite w OEM

Lotus przygotowuje pierwsze umowy OEM z polskimi producentami komputerów osobistych.

Lotus przygotowuje pierwsze umowy OEM z polskimi producentami komputerów osobistych.

Lotus Development Polska przymierza się do podpisania pierwszych umów OEM z producentami komputerów w Polsce na preinstalację swojego zestawu aplikacji biurowych SmartSuite. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, prawdopodobnie w ostatnim czasie Lotus negocjuje taką umowę z największym polskim producentem komputerów PC - nowosądeckim Optimusem S.A. Przedstawiciele obu firm odmówili komentarza w tej sprawie. Dzięki umowom OEM w USA i w Europie Zachodniej Lotus odzyskał część udziałów na światowym rynku oprogramowania biurowego.

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy koncentrowaliśmy się głównie na oprogramowaniu komunikacyjnym Notes i Domino, jako strategicznych produktach naszej firmy" - mówi Jacek Zaręba, dyrektor Lotus Polska. "Obecnie, po zakończeniu zmian organizacyjnych w polskim biurze, zamierzamy więcej uwagi zwrócić na promocję także inne produktów Lotusa, w tym pakietu SmartSuite. Decyzje, co do nowej strategii na polskim rynku, dotyczące tego oprogramowania, powinny zapaść na początku przyszłego roku".

W styczniu 1997 r. ma być wprowadzona na rynek 32-bitowa wersja zestawu aplikacji SmartSuite 97. Mniej więcej w tym samym okresie zostanie podjęta decyzja o jej polonizacji. "Nie wyobrażam sobie, aby można było sprzedawać w Polsce nie zlokalizowane oprogramowanie biurowe" - powiedział Jacek Zaręba.


TOP 200