Polska zorganizuje w przyszłym roku światowe forum IGF

Polska będzie w przyszłym roku gospodarzem jednego z największych wydarzeń w świecie technologii cyfrowych, jakim jest organizowana i wspierana przez ONZ światowa impreza kryjąca się za skrótem IGF (Internet Governance Forum).

Informacja taka pojawiła się oficjalnie dzisiaj w Berlinie, podczas posiedzenia tzw. MAG (Multistakeholder Advisory Group). Jest to grupa doradcza Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynym Polakiem zasiadającym w tej grupie jest Krzysztof Szubert – były wiceminister cyfryzacji, a obecnie m.in. Visiting Fellow Uniwersytetu Oxfordzkiego, doradca strategiczny, ekspert BCC (Business Centre Club).

Warto przypomnieć, że Polska organizuje od trzech lat krajowe konferencje IGF, a tegoroczna odbędzie się w listopadzie. Światowe forum IGF jest organizowane raz w roku , trwa przeważnie 4-5 dni i gromadzi zawsze tysiące uczestników, w tym osoby z najwyższego szczebla polityki, biznesu, nauki, czy technologii Tegoroczne światowe IGF odbędzie się w Berlinie. W zeszłym roku gospodarzem imprezy był Paryż, a tym roku (25-29 listopada) będzie Berlin. Wiadomo już, że weźmie w nim udział Angela Merkel.

Zobacz również:

Polska aktywnie starała się o organizację tego prestiżowego wydarzenia od połowy 2018 roku. Będzie to pierwsze od 10-lat forum IGF organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej i ogromna szansa na promocję naszego kraju zarówno w regionie, jak i w świecie. Blisko roczna praca została nagrodzona”, powiedział Krzysztof Szubert.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Źródło: BCC


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200