Polska przygotowuje się do prezydencji w Unii Europejskiej

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA ogłosiło przetarg na zapewnienie infrastruktury informatyczno-telekomunikacyjnej do przygotowania i obsługi przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 r.

Umowa ma zostać podpisana z kilkoma (maksymalnie 10) wykonawcami na ok. 30 miesięcy. Koszt budowy i utrzymania niezbędnej infrastruktury resort administracji i spraw wewnętrznych szacuje z dość dużą rozpiętością - od 125 tys. euro do 15 mln euro.

Umowę podzielono na cztery zadania:

  • zapewnienie i utrzymanie portalu informacyjnego Prezydencji w Internecie;
  • zapewnienie i utrzymanie systemu obsługi akredytacji uczestników spotkań realizowanych w ramach polskiej prezydencji;
  • dostosowanie i obsługa infrastruktury obiektów do potrzeb spotkań, w sześciu lokalizacjach na terenie Polski oraz dostarczenie sprzętu komputerowego (stacje robocze z peryferiami) oraz łączności telefonicznej na potrzeby uczestników spotkań i organizatorów;
  • zapewnienie bezpieczeństwa wykorzystywanej infrastruktury centralnej i lokalnej oraz wytworzonego oprogramowania poprzez opracowanie odpowiednich procedur oraz przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa.

Więcej o przetargach w polskiej administracji na rozwiązania informatyczne i telekomunikacyjne czytaj na serwisie Computerworld e-Przetargi.

Zobacz również:

  • Policja z nową usługą - trwają testy e-Notatnika
  • Cyfryzacja usług publicznych w Europie w świetle raportu „eGovernment benchmark 2023”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200