Polska platforma analityczna wesprze amerykańską policję

Mająca swoją siedzibę we Wrocławiu polska spółka technologiczna DataWalk SA. może się pochwalić spektakularnych sukcesem. Departament Policji w Anderson (Anderson City Police Department; USA, stan Karolina Południowa) zdecydował się zakupić i wykorzystywać w swojej pracy opracowane przez nią oprogramowanie analityczne.

Chodzi o rozwiązanie noszące nazwę DataWalk, które będzie pełnić rolę operacyjnej bazę danych i kluczowego narzędzia wspierającego dochodzenia i analizującego zdarzenia oraz do samoobsługowego tworzenia raportów prezentowanych kierownictwu Departament Policji w Anderson.

Jest to kolejne wdrożenie DataWalk w organach ścigania w USA. Do tej pory technologia była wykorzystywana przez bardzo wyspecjalizowane jednostki, powołane np. do walki z gangami czy przemytem narkotyków, obecnie również Policja będzie używała polskiej platformy.

Zobacz również:

Jesteśmy na etapie zdobywania referencji na rynku amerykańskim i z tej perspektywy współpraca z Departamentem Policji w Anderson ma dla nas szczególne znaczenie. Nie mogę wyobrazić sobie lepszej rekomendacji dla innych jednostek Policji niż pozytywna opinia szefowej International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts” – mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk SA.

DataWalk jest jedną z nielicznych na świecie firm, która zbudowała na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Opracowana przez nią platforma łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością, wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka notowana na rynku głównym GPW.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z DataWalk i z tego, że możemy dostarczać oficerom operacyjnym dokładne, użyteczne i uwzględniające wzorce wykryte w naszych danych informacje, które pozwalają nam identyfikować niebezpiecznych przestępców i efektywnie przeciwdziałać ich działaniom” - mówi Jim Stewart, naczelnik Departamentu Policji w Anderson.

Miałam okazję zapoznać się z naprawdę wieloma dostawcami i produktami” - mówi dr Shelagh Dorn z wydziału analiz w Departamencie Policji Anderson, która pełni również funkcję prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Analityków Organów Ścigania (IALEIA). I dodaje, „Technologia, produkt i ludzie związani z DataWalk zapewniają nam niesamowite możliwości analityczne i pełen wgląd w nasze dane. Nie możemy się doczekać pracy na tym systemie”.

Źródło: DataWalk


TOP 200