Polska mapa hotspotów

Redakcja Computerworld przygotowała interaktywną Mapę hotspotów - kilkaset lokalizacji w całej Polsce, gdzie można bezpłatnie lub odpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Polska mapa hotspotów

Polska mapa hotspotów

Technologia łączności bezprzewodowej Wi-Fi (IEEE 802.11) rewolucjonizuje możliwości powszechnego dostępu do internetu pozwalając na łatwe połączenie z siecią niezależnie od lokalnie stosowanych standardów gniazdek, kabli i interfejsów - wystarczy posiadać notebook, Tablet PC lub palmtop wyposażony w interfejs bezprzewodowy.

Na świecie ilość publicznych punktów bezprzewodowego dostępu do internetu wkrótce przekroczy 100 tys. W Polsce ich liczba zbliża się do 500, a operatorzy zapowiadają, że do końca roku będzie ich dwa razy więcej.

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Dane o hotspotach są aktualne na 11.05.2004. i będą sukcesywnie uzupełniane. Mapa uwzględnia jedynie publiczne hotspoty - nie zasięg WLAN dostępny z wszelkich "otwartych" (np. źle zabezpieczonych) stacji WLAN użytkowników prywatnych, firm czy instytucji.

Mapa hotspotów dostępna jest od adresem:

http://www.computerworld.pl/hotspot

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200