Polska: hinduskie IT buduje bazy

Jak donosi Rzeczpospolita, swoje bazy w Polsce tworzą kolejne indyjskie koncerny świadczące usługi informatyczne dla firm, a wśród nich m.in. HCL Technologies, ZenSar Technologies, Tata Consulting Service. Jak tłumaczy prezes jednego z tych koncernów - Polska jest dobrym miejscem na kolejne centrum, gdyż europejscy klienci często wymagają lokalnej obsługi, a poza tym europejskie przepisy ochrony danych utrudniają w określonych przypadkach świadczenie outsourcingu z Indii.

Również analitycy rynku IT są zdania, że to nie tyle polski rynek usług outsourcingowych, który ocenia się na nieco ponad 1 mld zł, ile bliskość wielkich europejskich klientów oraz dostępność wykwalifikowanej kadry zdecydowały o najeździe hinduskich firm. Wszystko wskazuje więc, że Hindusi będą w Polsce konkurować nie o klientów tylko o pracowników - podaje dziennik.

Obecność hinduskich firm w Polsce może pozwolić im m.in. na utrzymanie tempa wzrostu ich przychodów z informatycznej obsługi biznesu (IT-BPO). W 2010 r. wartość hinduskiego eksportu ma wynieść 60 mld USD. Oznaczałoby to, że według szacunków firmy doradczej McKinsey udział firm z Indii sięgnie połowy globalnego rynku usług outsourcingowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200